تولید 25 درصد از تولیدات علمی توسط 14 درصد اساتید ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
تولید 25 درصد از تولیدات علمی توسط 14 درصد اساتید ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد

آیین نکوداشت ایثارگران دانشگاه فردوسی مشهد با حضور رئیس دانشگاه، روز دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 در سالن همایش های دکتر رحیمی زاده دانشکده علوم برگزار شد.

در آغاز این نشست که سردار نداف، مسوول فرهنگی قرارگاه انصار نیروی قدس سپاه و سردار نجاتی، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی، اعضای هیأت علمی و کارکنان ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد شرکت داشتند، دکتر کافی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، به حاضران در نشست خوش آمد گفت.

وی تاریخ مستند ایثارگران را میراث گرانقدری برای کشور دانست و ابراز امیدواری کرد که بتوان از این ثروت، حفاظت و پاسداری کرد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اعلام اینکه 115 نفر از 820 عضو هیأت علمی دانشگاه و بیش از 300 نفر از مجموع 1000 کارمند دانشگاه ایثارگر هستند، افزود: در هر محیط کاری که یکی از این ایثارگران حضور داشته باشند آن واحد را بیمه می کنند و خیالمان راحت است که در آن بخش جریان امور به خوبی پیش می رود .

وی همچنین به آمار قابل توجه تولیدات علمی اعضای هیأت علمی ایثارگر که 14 درصد کل اعضای هیأت علمی را تشکیل می دهند اشاره و اعلام کرد 24 درصد اختراعات و پتنت هایی که در دانشگاه ثبت شده، 30 درصد کتاب هایی که در دانشگاه تألیف یا ترجمه شده، 30 درصد از طرح های کاربردی ارائه شده و 20 درصد مقالات چاپ شده دانشگاه توسط اعضای هیأت علمی ایثارگر انجام شده است.

دکتر کافی حضور فرهنگی و ارزشی ایثارگران را بسیار مهم و فرصت مغتنمی برای دانشگاه دانست و صبر متانت آنان را در انجام وظیفه، ارزشی بر شمرد که قابل اندازه گیری نیست.

وی با بیان این نکته که تلاش شده است تا حداقل حقوقی که در قبال ایثارگران برای دانشگاه وجود دارد، رعایت شود، اعمال ضریب ایثارگری را از اقدامات انجام شده در این راستا اعلام کرد.

دکتر کافی در پایان سخنانش از برگزار کنندگان این نشست تشکر و ابراز امیدواری کرد که روحیه ایثارگری در دانشگاه تداوم و ترویج شود.

در ادامه این نشست سردار نداف، در خصوص تحولات منطقه خاورمیانه مطالبی را برای حاضران بیان کرد.

همچنین سردار نجاتی با بیان خاطراتی از همرزمان شهیدش، دفاع مقدس را گنجی خواند که از آن درست استفاده نشده است و از دانشگاهیان خواست با ترویج فرهنگ دفاع مقدس، در هدایت و نجات جامعه تلاش کنند.

اجرای سرود و برپایی نمایشگاه کتاب، از دیگر برنامه های این مراسم بود.

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار