موفقیت یکی از واحد های فناور مركز رشد علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد در دوازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی

ارسال شده در تاریخ :
موفقیت یکی از واحد های فناور مركز رشد علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد در دوازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی

شركت ایده­پروران مشرق غزال از واحد های فناور مركز رشد علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد با طرح كسب و كار  "ارتقاء رتبه علمی مجلات الكترونیكی كشور" در دوازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی  در اصفهان موفق به كسب رتبه دوم شد.

جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به همت شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان و با حضور دكتر ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درروزهای ۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت 1395 برگزار شد.

در این جشنواره  كه بزرگترین جشنواره  فن آفرینی در كشور است، حدود ۲۸۰ شركت دانش‌بنیان از همه استان‌های كشورشركت داشتند. شركت ایده پروران مشرق غزال در بخش كسب و كار آزاد پس از 5 مرحله داوری، موفق به كسب رتبه دوم، دریافت تندیس زرین دوازدهمین جشنواره ملی فن­آفرینی شیخ بهایی و كمك هزینه حضور در رویداد Slush فنلاند شد. گفتنی است بخش كسب و كار آزاد در این دوره از جشنواره فاقد رتبه اول بود.

شركت ایده پروران مشرق غزال طرح كسب و كار خود با نام "ارتقاء رتبه علمی مجلات الكترونیكی كشور" را ارائه کرد. این طرح با مشاركت دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد با نام های محمد عرفان مقصود به عنوان مدیرعامل، منیره بهرامی و سامان محمدی به عنوان اعضای اصلی شركت ایده پروران مشرق غزال تهیه شد.

از سوی دیگر حدود یكصد طرح كسب و كار و فن‌آفرینی برای جذب سرمایه گذار به این جشنواره معرفی شدند كه در این میان، طرح كسب و كار شركت ایده ­پروران مشرق غزال موفق به جذب نظر سرمایه­ گذاری موسسه بركت و نیز همراه اول گردید.

شركت ایده ­پروران مشرق غزال با هدف مدیریت متفاوت نشریات علمی و نیز خودكفایی كشور در زمینه انتشار، در سال 1394 در مركز رشد دانشگاه فردوسی مشهد مستقر شد تا با ارائه فناوری­های نوآورانه به مجلات الكترونیك، جایگزینی مناسبی برای ناشران خارجی نظیر Elsevier باشد.

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار