نشست رابطان خبری دانشگاه فردوسی مشهد با سردبیر روزنامه خراسان برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :
نشست رابطان خبری دانشگاه فردوسی مشهد  با سردبیر روزنامه خراسان برگزار شد

رابطان خبری دانشگاه فردوسی مشهد روز چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 با حضور در موسسه فرهنگی هنری خراسان، با سید علی علوی، سردبیر این روزنامه دیدار و گفتگو کردند.

در این نشست، که به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی برگزار شد، سردبیر روزنامه خراسان، تاریخچه مختصری از روند تحولی روزنامه خراسان را برای حاضران بیان کرد. وی همچنین بر آشنایی رابطان خبری دانشگاه با ابزارهای روز در فضای سایبری و دیجیتال و تجهیز شدن آنان به سواد رسانه ای سایبری در حوزه سخت افزار و نرم افزار تأکید کرد.

علوی با بیان اینکه رسانه های امروز دوسویه هستند، به بعد تعاملی این رسانه ها اشاره کرد و توجه به حوزه شبکه های اجتماعی را با اهمیت دانست. وی آنلاین بودن، ارائه اخبار به صورت کوتاه و سرمایه گذاری در فضای سایبری را از الزامات فعالیت در حوزه رسانه برشمرد و شرط بقای رسانه های مکتوب را نیز تولید فراخبر به جای خبر ذکر کرد.

در ادامه، رابطان خبری، نقطه نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را بیان کردند. انجام فعالیت های مشترک در زمینه رسانه های مکتوب و سایبری، برگزاری نمایشگاه و جشنواره با همکاری نشریات دانشجویی، آموزش نیروی متخصص، برقراری ارتباط فعال تر بین دانشگاه و روزنامه خراسان برای معرفی توانمندی های دانشگاه فردوسی مشهد و انعکاس بیشتر رویدادهای علمی و فرهنگی این دانشگاه از جمله موضوعاتی بود که کارشناسان رابط خبری دانشگاه فردوسی مشهد به آن اشاره کردند.

علوی نیز آمادگی روزنامه خراسان را برای آموزش نیروی متخصص در زمینه روزنامه نگاری، برگزاری جشنواره نشریات به صورت مشترک با دانشگاه و همکاری فعال تر در عرصه خبر اعلام کرد.

رابطان خبری پس از این نشست، از بخش های تحریریه و شهر چاپ موسسه فرهنگی، هنری خراسان نیز دیدن کردند.

.IMG_1803N

.IMG_1851N

 

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار