استاد دانشگاه ایلینوی پیرامون دانش افزایی شبکه های هوشمند در دانشگاه فردوسی مشهد سخنرانی کرد

ارسال شده در تاریخ :
استاد دانشگاه ایلینوی پیرامون دانش افزایی شبکه های هوشمند در دانشگاه فردوسی مشهد سخنرانی کرد

پروفسور محمد شاهیده پور، دانشمند ایرانی متخصص در صنعت برق و استاد دانشگاه ایلینوی آمریكا روز شنبه اول خرداد 1395 برای دیدار با اعضای هیأت علمی گروه برق دانشکده مهندسی و ایراد سخنرانی در دانشگاه فردوسی مشهد حضور یافت.

پروفسور شاهیده پور در آغاز حضورش در دانشگاه فردوسی مشهد در دفتر ریاست دانشگاه با دكتر كافی، رئیس دانشگاه و دکتر واحدیان، مدیر دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه دیدار کرد. دكتر كافی در این دیدار ضمن اظهار خرسندی و تشکر از حضور وی در دانشگاه، بر دیپلماسی علمی دانشگاه فردوسی مشهد در تمركز بر استفاده هرچه بیشتر از تجارب، تخصص و دانش استادان ایرانی مقیم خارج از كشور تأكید کرد.

پروفسور شاهیده پور نیز با اظهار مسرت از این سفر، به جایگاه ویژه دانشگاه فردوسی مشهد و فعالیت های چشمگیر بین المللی آن اشاره و اظهار امیدواری كرد كه به صورت استاد افتخاری دانشگاه بتواند به صورت سالانه برنامه درسی فشرده و كارگاه های تخصصی را در دانشگاه فردوسی مشهد ارائه کند.

در ساعت 11 همین روز، پروفسور شاهیده پور، با حضور در تالار خوارزمی دانشکده مهندسی، پیرامون " دانش افزایی شبکه های هوشمند"  برای اعضای هیأت علمی و دانشجویان سخنرانی کرد.

رئیس دانشکده برق و کامپیوتر انستیتو ایلینوی آمریکا گفت: با توجه به پیشرفت تکنولوژی، آینده توزیع برق جهان به سمت شبکه های هوشمند خواهد بود.

 استاد دانشگاه ایلینوی و عضو پیوسته عضو آكادمی ملی مهندسی آمریكا  اظهار داشت: شبکه های هوشمندsmart grid و ریز شبکه ها micro- grid از جدیدترین موضوعات تحقیقات و صنعتی در دنیاست.

سخنرانی وی مورد استقبال جمع زیادی از دانشجویان، اعضای هیأت علمی و صنعتگران قرار گرفت.

​ محمد شاهیده پور استاد و رئیس دانشکدهٔ مهندسی برق مؤسسه فناوری ایلینوی است. وی در سال ۱۹۷۷ لیسانس خود را از دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف و فوق لیسانس و دکترای خود را در سال‌های ۱۹۷۸ و ۱۹۸۱ از دانشگاه میزوری در کلمبیا در آمریکا دریافت کرد.

 شاهیده‌پور در سال ۲۰۰۷ جایزه برک هیز شناسایی آکادمیک جامعه الکترونیک قدرت IEEE، در سال ۲۰۰۵ جایزه بهترین مقاله Transactions جامعه الکترونیک قدرت IEEE را دریافت کرد. او برای ۱۵ سال ویراستار مجله IEEE Transactions on Power Systems بود و هم اکنون قائم مقام بخش انتشارات جامعه الکترونیک قدرت IEEE است.

وی عضو کمیته مطالعات ریزشبکه‌های سازمان ملل بوده و پروژه‌های عملی متعددی را در زمینه ریزشبکه‌ها و شبکه‌های هوشمند اجرا کرده که می‌توان به ریزشبکه دانشگاه IIT با قابلیت عملکرد جزیره‌ای، ریزشبکه مبتنی بر سلول‌های خورشیدی جزیره Virgin و ریز شبکه‌های فرودگاه‌ها و قطارهای شهری اشاره کرد.

محمد شاهیده پور به تازگی در سال ۲۰۱۶ به پاس دستاوردهای پژوهشی خود در زمینه «برنامه‌ریزی تولید در بازارهای برق و در حضور منابع متغیر انرژی تجدید پذیر» عضو فرهنگستان مهندسی ایالات متحده آمریکا شده است.
      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار