همايش از دانشگاه برای دانشگاه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :
همايش از دانشگاه برای دانشگاه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

صبح امروز به همت مركز رشد واحد هاي فناور دانشگاه فردوسی مشهد و مشاركت شركت هاي تحت پوشش اين مركز " همايش از دانشگاه براي دانشگاه " با موضوع بررسي راه هاي همكاري شركت هاي فناور دانشگاه براي تامين نياز هاي دانشگاه با رويكرد اقدام عملی در مسير اقتصاد مقاومتي برگزار شد.

در اين همايش كه با حضور جمعي از مسئولين دانشگاهي و مديران و كارشناس حوزه معاونت پژوهشي همراه بود، حجت الاسلام و المسلمین صالحي مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه فردوسی مشهد با تاكيد بر رفع موانع عملي شدن اقتصاد مقاومتي در دانشگاه ، همت و آمادگي شركت هاي مجموعه مركز رشد وفناوري در اين مسير بسيار اميدوار كننده و پر خير برشمرد. 

دكتر بهرامي معاون پژوهش و فناوري دانشگاه فردوسی مشهد در بخش ديگر اين همايش ، با بيان اينكه دانشگاه در مسير توسعه سعي دارد از تمام پتانسيل هاي موجود از جمله شركت هاي فناور و دانش بنيان استفاده نمايد، گفت: ما در سال جاري و در راستاي تحقق بحث اقتصاد مقاومتي توجه ويژه اي به حوزه فناوري داريم و تقويت شركت هاي مركز رشد در دستور كار اصلي معاونت پژوهش و فناوري است.

وي افزود: شرايط موجود در مراكز رشد و فناوري دانشگاه الحمد الله در حوزه هاي مختلف بسيار پيشرفت داشته و به هيچ وجه قابل مقايسه با سالهاي قبل نيست.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه با بيان محورهاي كاري اين حوزه اظهار داشت: ما بعنوان مسئولين دانشگاه سعي و همت وافر داريم از قابليت هاي بالقوه و بالفعل شركت هاي مركز رشد استفاده نماييم اما شما متوليان اين شركت ها هم نبايد توسعه كاري خود را به دانشگاه محدود سازيد بلكه بايد علاوه بر دانشگاه به بازار هاي بزرگ فناوري و تجاري بيرون از دانشگاه فكر كنيد و با قدرت و برنامه ريزي دقيق و هوشمندانه وارد آن شويد.    

در ادامه دكتر بابا خاني معاون اداري و مالي دانشگاه فردوسي مشهد نيز با استقبال از از پيش قدمي شركت هاي مركز رشد ،تعامل و همكاري دانشگاه  با اين شركت ها را در مسير پياده سازي اقتصاد مقاومتي در دانشگاه  بسيار موثر ارزيابي نمود.

 همچنين در اين همايش بيست نفراز مديران شركت هاي رشد وفناور در زمينه راهكارهاي مشاركت بيشتر براي تحقق اقتصاد مقاومتي در دانشگاه نقطه نظرات خود را اظهار داشتند.و طرح وبرنامه هاي كاري خود را براي حاضرين ارايه نمودند.

 مهندس سيد حسين موسوي مدير مركز رشد واحدهاي فناور نيز در اين همايش با ارايه گزارشي از روند رو به رشد مراكز رشد دانشگاه به تشريح اهداف و برنامه هاي آتي اين مركز براي پيشبرد اقتصاد مقاومتي دانشگاه پرداخت .

20323

20321

20320

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار