اولين نمايشگاه تخصصی با رويكرد اقتصاد مقاومتی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :
اولين نمايشگاه تخصصی با رويكرد اقتصاد مقاومتی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

به همت مركز رشد واحد هاي فناور دانشگاه فردوسی مشهد و مشاركت شركتهاي زيرمجموعه این مركز اولين نمايشگاه تخصصي با رويكرد اقتصاد مقاومتي در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.  

 در اين نمايشگاه كه با تمركز بر توانمندي هاي شركتهاي زيرمجموعه  مركز رشد واحد هاي فناور دانشگاه فردوسی مشهد با مديريت و حضور اساتيد و دانشجويان دانشگاه فردوسي مشهد در تاريخ 16 خردادماه برپا شد، سعي شده است تا بخشي از نيازهاي دانشگاه  از شركتهاي زيرمجموعه خود دانشگاه با لحاظ كردن  كيفيت ، قيمت و ساير تضمين ها تأمين شود .

مهندس سيد حسين موسوي مدير مركز رشد واحد هاي فناور دانشگاه فردوسی مشهد در باره هدف از برگزاري اين نمايشگاه گفت : در اين نمايشگاه تلاش نموده ايم تا جهت گيري  توليدات شركتهاي مركز در راستاي تأمين نياز هاي دانشگاه با بهترين كيفيت و مناسب ترين  قيمت قرار گيرد  و از سوي ديگر  انگيزه ، اراده و تمايل دانشگاه و دانشگاهيان بر تأمين نيازهاي خويش از طريق همين شركتها كه جزئي از همين دانشگاه هستند ، قرار داشته باشد .

وي افزود: در اين راه البته مشكلات و موانعي  نيز وجود دارد كه بخاطر اين كشور و اين نظام و نيز بخاطر فرزندانمان ، بايد از آن موانع عبور كرد .

مدير مركز رشد واحد هاي فناور دانشگاه همچنين در بيان مشكلات و موانع اين هدف اظهار داشت: ً عدم شناخت دانشگاهيان از توانمندي هاي موجود ،كسب اعتماد دانشگاه و كارشناسان بخشهاي مختلف آن به توليدات ارائه شده توسط اين شركتها و موانع اداري و مالي احتمالي از جمله مشكلات پيش روي شركت ها در تامين اين هدف هستند. كه ما نهايت سعي خود را براي رفع منطقي و موفق خواهيم داشت.

مهندس موسوي اين نمايشگاه را كه همزمان با نشست مشترك برنامه ريزي شده با مديران ارشد دانشگاه، در راستاي عبور از اين موانع برگزار مي شود را يكي از راههاي برون رفت از اين موانع دانست كه با استقبال خوب مسئولين و اعتقاد عملي ايشان به حمايت از اقتصاد مقاوتي دانست.

وي همچنين بيان داشت: هدف از اين نمايشگاه  اين است كه هدفي محقق شود و نه اين كه يك كار نمايشي ارائه شود .و اميد است با حضور همه اعضاي موثر و نخبه جامعه دانشگاهي ، اين چراغ  افروخته تر شود.

لازم به ذکر است در حاشیه برگزاری این نمایشگاه به همت مركز رشد واحد هاي فناور دانشگاه و مشاركت شركت هاي تحت پوشش اين مركز " همايش از دانشگاه براي دانشگاه " با موضوع بررسي راه هاي همكاري شركت هاي فناور دانشگاه براي تامين نياز هاي دانشگاه با رويكر د اقدام عملی در مسير اقتصاد مقاومتي در روز یکشنبه 16 خرداد ماه 1395 در تالار اجتماعات دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

. n900

20324

n903

20326

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار