بررسی زمينه های همكاری در ديدار رئيس دانشگاه فردوسی مشهد با مجموعه آبانگاه

ارسال شده در تاریخ :
بررسی زمينه های همكاری در ديدار رئيس دانشگاه فردوسی مشهد با مجموعه آبانگاه

دكتر كافي، رئيس دانشگاه فردوسي مشهد، با اشاره به نقش خوبی كه دانش آموختگان يك دانشگاه، در رشد و بالندگي این دانشگاه مي توانند داشته باشند، از مركز رشد واحدهای فناور دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان مجموعه اي كه اين امر را تسهيل مي كند، نام برد.

در جلسه اي که در روز شنبه 22 خرداد ماه 1395 با حضور دكتر داوري، معاون دانشجويي دانشگاه ، مهندس موسوي، مدير مركز رشد واحدهای فناور دانشگاه فردوسي مشهد ، مهندس سميعي و مهندس بهنام از شركت آب كاوان آبانگاه یکی از واحدهای فناور مركز رشد دانشگاه ، برگزار شد، رئيس دانشگاه فردوسي مشهد ، ضمن تقدير از گروه آبانگاه بابت فعاليت هاي مبتكرانه و پيشروانه در حوزه آب، از روند گفتمان سازي اين مجموعه در مقياس ملي و استاني، ابراز خرسندي نمود.

مهندس موسوي، مدير مركز رشد واحدهای فناور دانشگاه فردوسی مشهد ، نقش و جايگاه مركز رشد در حمايت و پشتيباني از گروه هاي مبتكر و فعال دانش آموخته دانشگاه را تشريح نمود و از آبانگاه به عنوان يكي از موفق ترين مجموعه هاي  مركز رشد دانشگاه فردوسي مشهد نام برد و هدف از برگزاري اين جلسه را ارائه گزارشي از روند كار آبانگاه و بررسي زمينه هاي همكاري و هم افزايي در آينده، بيان نمود.

دكتر داوري معاون دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد نیز ضمن مرور روند گسترش فعاليت هاي گروه آبانگاه از سال 85 تاكنون، دستاوردهاي اين گروه را در دو حوزه ((ظرفيت سازي و اقدامات اجتماعي)) و حوزه ((فناوري و سامانه هاي هوشمند)) در عرصه آب و محيط زيست، تشريح نمود.

در ادامه مهندس سميعي، مديرعامل آبانگاه، به بيان گزارشي از اهم فعاليت ها و افتخارات آبانگاه در سال هاي اخير پرداخت و از مسئولان دانشگاه فردوسی مشهد برای تسهيلات مركز رشد دانشگاه تشكر نمود.

در پايان اين نشست، دكتر كافي با پراهميت دانستن اقدامات عميق و جدي در حوزه آب، ابراز آمادگي كامل براي همكاري در زمينه ايجاد قطب علمي با همكاري يونسكو، گسترش همكاري هاي بين المللي و بسترسازي براي بهره گيري از تجارب آبانگاه در كمك به ساير شركت هاي مركز رشد؛ نمود و مقرر شد برنامه اي يك ساله در اين رابطه تنظيم و در دستور كار قرار گيرد.           

شايان ذكر است گروه مهندسي- اجتماعي آبانگاه، از سال 88 عضو مركز رشد دانشگاه فردوسي مشهد و یکی از واحدهای فناور مركز رشد دانشگاه فردوسی مشهد می باشد

20351

    
  نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

  نظرات (1 نظر)

  چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱:۲

  بسیار سپاسگزاریم از جناب آقای دکتر

  آخرین اخبار