بازدید رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد

ارسال شده در تاریخ :
بازدید رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از یازدهمین  نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با حضور در یازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن وعترت مشهد از بخش های مختلف این نمایشگاه و غرفه ویژه دانشگاه فردوسی مشهد بازدید نمود ، وی همچنین در گفتگو با خبرنگاران رسانه های جمعی با تاکید بر نقش و رسالت دانشگاه برای فعالیت های علمی ،پژوهشی و ترویجی در این حوزه ، از تلاش های جدی مسئولین برای ارتقاء هر چه بیشتر دستاورهای قرآن و عترت در دانشگاه خبر داد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد تلاش برای حضور ملموس ارزش‌ها و آموزه‌های قرآن در زندگی مردم را یکی از مسئولیت‌های بخش دانشگاهی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد برشمرد و گفت: فعالیت در این حوزه باعث می‌شود مردم انگیزه خوبی برای بازدید از نمایشگاه داشته باشند.

دکتر محمد کافی، با مثبت ارزیابی نمودن وضعیت یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد ،عنوان کرد: سطح نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد نسبت به سال‌های گذشته هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی گسترش زیادی پیدا کرده است؛ می‌بینیم مردم عاشق قرآن با وجود فرصت محدود، ساعت‌ها وقت خود را به بازديد از بخش‌های مختلف نمايشگاه قرآن مشهد اختصاص داده‌اند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه دانشگاه‌ها و به ویژه دانشگاه فردوسی مشهد  حضور فعالی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد داشته است، افزود: دانشگاه فردوسی مشهد در حوزه آموزش، پژوهش و مقاله حضور فعالی داشته است که از جمله این فعالیت‌ها، برگزاری میزگردهای علمی در غرفه دانشگاه  به شمار می‌رود.

دکتر كافی با بيان اينكه مردم بايد تلاوت قرآن را از بعد عبادت صرف خارج کنند و از آموزه‌های قرآن کریم در زندگی بهره ببرند، ابراز كرد: استفاده از ابزار هنر و نمایش یکی از راهکارهای انتقال پیام قرآن و جاری ساختن آموزه‌های آن در زندگی محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: رسالت آموزشی و پژوهشی دانشگاه ایجاب می‌کند تا اين مراكز علمی، خلأهای پژوهشی موجود در مباحث مربوط به قرآن را پر کنند.

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار