نشست مشترک نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی با هیات رئیسه دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
نشست مشترک نمایندگان مشهد در مجلس شورای اسلامی با هیات رئیسه دانشگاه فردوسی مشهد

هیات رئیسه دانشگاه فردوسی مشهد با منتخبین مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در روز چهارشنبه 9 تیرماه 95 در محل دفتر ریاست دانشگاه فردوسی مشهد در نشستی  مباحث مختلفی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در بخش اول این نشست رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به وضعیت فعلی دانشگاه در منطقه و جهان خواستار استفاده از جایگاه نمایندگان در حفظ و تعالی شهرت دانشگاه فردوسی مشهد شد.

دکتر کافی در ادامه با اشاره به اقداماتی که دانشگاه در حوزه صرفه جویی و بهره وری در راستای اقتصاد مقاومتی انجام داده است از نقش فعال این دانشگاه در ستاد اقتصاد مقاومتی استان یاد نمودند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد همچنین از نمایندگان شهر مشهد خواست در تکمیل پروژهای عمرانی ناتمام این دانشگاه ، همکاری لازم را مبذول نمایند.

دکتر کافی در این دیدار از تشکیل جلساتی با حضور روسای دانشگاه های شرق کشور و استانداران استان های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی، سمنان و سیستان و بلوچستان به همراهی بخش صنعت برای اجرای مگا پروژه ای در شرق کشور در آینده نزدیک خبر داد که مورد توجه نمایندگان قرار گرفت و در ادامه این نشست معاونین دانشگاه به بیان وضعیت و مشکلات مربوط به حوزه معاونت خود پرداختند.

در بخش دوم نشست، نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی به بیان نظرات و خواسته های خود از دانشگاه فردوسی مشهد و آموزش عالی کشور پرداختند.تاکید بر نقش دانشگاه فردوسی مشهد در نفوذ فرهنگی و علوم انسانی در دنیا،استفاده از ظرفیت خیرین در رشد و توسعه دانشگاه، حضور فعال دانشگاه در عرصه رقابت بین المللی ، توجه متناسب با کارکرد به تشکل ها و نهادهای دانشجویی، ورود فعالانه و مسئله شناسانه در حوزه های مختلف فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی برای ایفای نقش مهم دانشگاه در جامعه از جمله اهم مباحث مطروحه از سوی نمایندگان محترم مشهد در مجلس شورای اسلامی در این نشست بود.

20401

20403

20402

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار