سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور در بخش دختران در دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شد- 1

ارسال شده در تاریخ :
سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور در بخش دختران در دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شد- 1

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی، مراسم افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور در بخش دختران از ساعت 18 روز دوشنبه 28 تیرماه 1395 با حضور استاندار خراسان رضوی ، مدیر کل تربیت بدنی به همراه تعدادی از مسئولان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و، مسئولان دانشگاه فردوسی مشهد و ورزشکاران حاضر در المپیاد ، در استادیوم 22 بهمن پردیس دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد.

در ابتداي مراسم قرائت آياتي چند از كلام الله مجيد توسط آقاي صالح صفايي قاري برجسته دانشگاه فردوسي مشهد صورت گرفت سپس سرود جمهوري اسلامي ايران توسط مارش ارتش اجرا شد. سپس مادر دو تن از شهداي مدافع حرم به نام هاي مجتبي و مصطفي به سخنراني پرداخت.

سپس دكتر محمد كافي، رياست دانشگاه ضمن خوش آمدگویی و خیرمقدم به میهمانان اظهار کرد: ورزش دانشگاهی، ورزش فرهیختگان و اخلاق، ایثار و دوستی شرط فرهیختگی است. قهرمان شدن مهم بوده ولی مهم‌تر از آن رعایت اصول قهرمانی اخلاقی و انسانی است. لذا از دانشجویان عزیز انتظار دارم در کلیه رقابت‌ها این نکات را سرلوحۀ کار این المپیاد قرار دهند.

وی با اشاره به دانشجویان شرکت کننده در این المپیاد ادامه داد: شما هم اکنون هم قهرمان هستید؛ مسابقات منطقه ای را پشت سر گذاشته اید؛ از تفریح و اوقات فراغت خود چشم پوشیده اید و به ورزش پرداخته اید. این خود قهرمانی است.

رییس دانشگاه فردوسی با تاکید براینکه آنچه این المپیاد را از المپیادهای پیشین متمایز می سازد معنویت شهر مقدس مشهد و مرقد پاک امام هشتم است، تصریح کرد: استفاده از فناوری اطلاعات برای مدیریت اسکان، تغذیه و اطلاع رسانی، برگزاری تمام مسابقات در محل دهکده بازی‌ها و همگرایی و هم افزایی و تمرکز توان، تجربه و انرژی دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه در کنار همت والای مدیران استان و سازمان دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موجب شده که این المپیاد از المپیادهای پیشین متمایز باشد و در خور شأن جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه بزرگ فردوسی مشهد برگزار شود.

دکتر کافی ضمن قدردانی کلیه حامیان و دست اندرکاران در برگزاری این المپیاد خاطرنشان کرد: نزدیک به دو سال است که دانشگاه فردوسی مشهد و دست اندرکاران این المپیاد خود را آماده میزبانی چنین رویداد باشکوهی می‏کند و آنچه داشته‌ایم در طبق اخلاص گذاشته ایم تا بتوانیم میزبانی را به خوبی باشیم چنانچه قصوری بود به دلیل ضعف بضاعت بوده نه کمبود همت، لذا بر ما خواهید بخشید.

عليرضا رشيديان استاندار خراسان رضوي در ادامه اين مراسم ضمن خير مقدم به ميهمانان، اظهار كرد: اميدواريم كه در اين المپياد و حضور در مشهد مقدس بتوانيم در كنار رقابت ها و مسابقات ورزشي بار صفاي زندگي و توشه عرفاني زيارت را بهمراه خود به شهر ها و استان هاي كشور ببريد.

وي با اشاره به سخنان مادر شهداي دو شهيد مدافع حرم (مجتبي و مصطفي) ادامه داد: با توجه به صحبت هايي كه مادر دو شهيد بزرگوار قرائت فرمودند در شرايطي كه كشور هاي منطقه در آتش نا ارامي هستند خداوند با مجاهدت هاي مجاهدين بزرگوار و همدلي مردم ارامشي را كه به كشور ما عنايت كرده كه در سايه اين امنيت دغدغه ما تلاش و توسعه براي پيشرفت و نشاط بهتري نصيب ما شده است.

استاندار خراسان رضوي با تاكيد بر اين كه برگزاري اين المپياد زمينه گسترش اتحاد و انسجام ملي را فراهم مي كند تصريح كرد جوانان حاظر در المپياد نمايندگاني از اقوام مختلف ايراني هستند گرد هم مي آيند و زمينه هاي رشد اخلاقي را جوهره و مايه پهلواني است در بين هم مي افشانيم ، ظرفيتي كه براي ساختن كشور به ما كمك مي كنيم. اميد واريم اين مسابقات كه همكاران ما در دانشگاه از ماه ها قبل پيگير برگزاري ان هستند

رشيديان افزود اميدواريم اين مسابقات كه دست اندركاران در دانشگاه فردوسي تمام ظرفيت هاي استان را براي ميزباني بهتر به خدمت گرفته اند در آستانه سال 2017 ميلادي كه شهر مشهد بعنوان پايتخت معنوي كشور انتخاب شود فرصتي مناسب است.

وي ابراز اميدواري كرد داوري ها عادلانه و نتايج مسابقات هر چه كه حاصل شود خاطرات خوبي را براي شما به يادگار بگذارد تا از اين مسابقات زمينه هاي مسابقات بين المللي و قهرماني كشور حاصل شود. در دانشگاه فردوسي مشهد تلاش‌هاي زيادي براي برگزاري اين المپياد صورت گرفته است كه اميدواريم در كنار همجواري حضرت علي ابن موسي الرضا، مسابقات ورزشي با نظم و انضباط برگزار شود و بهره كافي را ببريد.

دكتر پوركياني در پايان مراسم فرمود: فرصتي ايجاد شده كه بتوانيم كه با خلق و برگزاري رقابت هاي ورزشي لحظات و شاد و آرامش بخشي را براي دانشجويان رقم بزنيم، ورزش ابزاري است براي توانمند سازي دانشجويان و هيچ رويدادي مانند اين المپياد قادر نيست دانشجويان را اين چنين گرد هم آورد و روحيه جهادي، احترام، و كار گروهي را براي انان نهادينه كنيم.

با اشاره به نقش و جايگاه زنان كشور در ورزش اظهار كرد. همواره توانمند سازي و تعالي دانشجويان دختر در دستور كار ما قرار داشته ضمن اين كه دانشجويان دختر علاوه بر حضور فعال در ورزش كشور در مجامع بين المللي حضور ارزنده اي داشته و ضمن افتخار آفريني توانسته اند با حجاب اسلامي الگويي سر افراز را در جهان معرفي كنند.

اجرای نمایش «تازیانه بهرام» به نویسندگی و کارگردانی « دکتر قطب‌الدین صادقی» با الهام از شاهنامه فردوسی در حاشیه مراسم افتتاحیه سیزدهمین المپیاد دانشجویان دختر سراسر کشور، اجرای موسیقی "نواحی" توسط گروه موسیقی "شمس خواف" به سرپرستی شمس الله پونه رودي و اجراي از ديگر برنامه هاي مراسم افتتاحيه اين المپياد بود.

در انتهاي برنامه رژه دانشجویان دختر شرکت کننده در سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشگاه‌های سراسر كشور به ميزباني دانشگاه فردوسي مشهد برگزار شد و در پايان رژه حمل مشعل المپياد كه پس از آغاز از درب شمالي دانشگاه، و گذر از مزار شهداي گمنام پرديس دانشگاه به استاديوم ورزشي 22 بهمن و محل برگزاري افتتاحيه رسيد. اين مراسم پس از روشن كردن مشعل المپياد و اجراي مراسم آتش بازی به پايان رسيد.

لازم به ذکر است سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور از 28تیر تا 20مرداد در دو بخش دختران و پسران به صورت جداگانه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار