رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با حضور در خبرگزاری ایرنا؛ این خروجی رسانه ها و خبرگزاری هاست که افکار عمومی را می سازد و شکل می دهد

ارسال شده در تاریخ :
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد  با حضور در خبرگزاری ایرنا؛ این خروجی رسانه ها و خبرگزاری هاست که افکار عمومی را می سازد و شکل می دهد

دکتر کافی رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: کار خبرنگار، طاقت فرساست و خروجی رسانه ها و خبرگزاری هاست که افکار عمومی را می سازد و شکل می دهد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد ؛ دکتر محمد کافی امروز با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز خراسان رضوی به مناسبت روز خبرنگار با بیان اینکه ایرنا، خبرگزاری رسمی کشور است و اخبار آن مستند و صحیح می باشد، اظهار کرد: دانشگاه فردوسی مشهد شهرت قابل توجهی در کشور دارد و این هم به خاطر عملکرد خود دانشگاه و هم فعالیت رسانه ها و خبرگزاری هاست که باعث می شود نخبگان علمی جذب این دانشگاه شوند.

وی افزود: دانشگاه فردوسی مشهد برای حفظ و تداوم این شهرت به مساعدت خبرگزاری جمهوری اسلامی نیاز دارد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: استان خراسان رضوی مهد علم و فرهنگ و مباحثه است و بزرگان بسیار تقدیم جامعه علمی و فرهیخته کشور کرده است و در این راستا دانشگاه فردوسی مشهد نیز پرچمدار حفاظت از جایگاه علمی و معنوی خراسان است.

دکتر کافی ادامه داد: دانشگاه فردوسی مشهد هم اکنون در نظام رتبه بندی دانشگاهی، دانشگاههای رقیب داخلی خود را پشت سر گذاشته و از نظر علمی، دومین دانشگاه کشور بعد از دانشگاه تهران است.

وی گفت: برنامه ریزی این دانشگاه برای قرار گرفتن در ردیف 10 دانشگاه برتر جهان اسلام و 500 دانشگاه برتر جهان است.

رئیس دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این دیدار خبررسانی خبرگزاری جمهوری اسلامی را بدون شتاب زدگی و حاشیه دانست و گفت: ایرنا علاوه بر اخبار متداول که با وقار از وقایع و رویداد های دانشگاه منعکس می کند، می تواند رسالت دیگری را نیز بر عهده بگیرد.

دکتر سید هادی ابراهیمی افزود: با توجه به همایشهای ملی و بین المللی فراوان که به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود، ایرنا می تواند در ترویج علم و عمومی سازی دانش نقش برجسته ای را ایفا کند.

وی ادامه داد: در این همایش ها یافته هایی ارائه می شود که در پایگاه های استنادی قرار می گیرد و می توان با اتخاذ روشی خاص آنها را در اختیار عموم مردم قرار داد.

رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز خراسان رضوی نیز با اشاره به اینکه ایرنا به عنوان گسترده ترین شبکه جمع آوری اخبار کشور در مشهد سابقه 60 ساله دارد،اظهار کرد: امروز مهمترین چالش ما به عنوان نخستین و بزرگترین خبرگزاری کشور، برخی مطالب فضای مجازی است که ملاک های حرفه ای خبر را بر هم زده است.

علی حیدر شاه حسینی افزود: ابداع مفهوم شهروند خبرنگار هر چند مزیت هایی داشته است اما رعایت صحت اخبار، استناد به منابع موثق در خبر و استانداردهای خبر را زیر سوال برده است.

وی ادامه داد: با توجه به این که فضای مجازی تغییرات عمیقی را ایجاد می کند شایسته است که دانشگاه برای استاندارد سازی فضای خبررسانی خبرگزاری را کمک کند.

kh2

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار