انتخاب دانشیار گروه فيزيك دانشگاه برای دومین سال پیاپی به عنوان يكی از محققان سرآمد و برتر كشور

ارسال شده در تاریخ :
انتخاب دانشیار گروه فيزيك دانشگاه برای دومین سال پیاپی به عنوان يكی از محققان سرآمد و برتر كشور

دكتر شهرام عباسي دانشیار گروه فيزيك دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد ،  گرايش نجوم و اختر فيزيك برای دومین سال پیاپی به عنوان يكي از محققان سرآمد و برتر كشور برگزيده شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد ، ايشان عضو وابسته مركز بين المللي فيزيك نظري (ايتاليا- تريست) بوده و از سال 1386 تا كنون به عنوان پژوهشگر مقيم با پژوهشكده نجوم در پژوهشگاه دانش هاي بنيادي (IPM) همكاري دارد.

انتخاب ایشان در راستاي برنامه فدراسیون سرآمدان علمی ایران که با هدف دستيابي به مرجعيت علمي جهاني از طرف معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، صورت پذيرفته است. 

اين برنامه با هدف افزايش كيفيت علمي كشور، افزايش تعاملات بين‌المللي با محققان معتبر جهان، استفاده از زيرساخت‌ها و امكانات مراكز معتبر علمي جهان و كمك به توسعه كيفي علم و فناوري كشور تدوين و اجرا خواهد شد. اين برنامه در نظر دارد با شناسايي مستمر افراد توانمند علمي و ارائه حمايت‌هاي ويژه از اين افراد، كشور را به سمت مرجعيت علمي در جهان سوق دهد.   این فدراسیون سالانه 100 نفر از افراد با توانمندی پژوهشی معتبر را شناسایی و در 2 گروه الف و ب آنها را حمایت می‌کند.

این حمایت‌ها بصورت پرداخت گرنت‌های پژوهشی، گرنت‌های آزمایشگاهی، حمایت از شرکت در کنگره‌های معتبر بین‌المللی، جذب محقق پسادکتری و ... می‌باشد.

لازم به ذکر است دکتر شهرام عباسی دانشیار عضو هیات علمی گروه فیزیک دانشکده علوک دانشگاه فردوسی مشهد سال گذشته در گروه «ب» و امسال در گروه «الف» انتخاب شده اند.
      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار