برگزاری دهمین کنگره ملی مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری دهمین کنگره ملی مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران در دانشگاه فردوسی مشهد

دهمین کنگره مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران در روز سه شنبه 9 شهریور ماه 1395 در تالار گردهمایی ابونصر هروی واقع در ساختمان تحصیلات تکمیلی دانشکده کشاورزی آغاز به کار کرد.

دکتر گلزاریان دبیر علمی این کنگره در گفتگویی با روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد اعلام کرد:در روز اول برگزاری این کنگره 3 سالن موجود در این ساختمان هر کدام به ارائه 10 مقاله شفاهی میپردازد و 84 مقاله پوستری در 6 حوضه ارائه و بررسی شد.

وی ادامه داد : از میان 326 مقاله ارسالی به کنگره 4 مقاله برترتوسط داوری حاضر در هر ارائه انتخاب و برای چاپ در نشریه دانشکده کشاورزی برگزیده می شوند به 3 مقاله برتر نیز هدایایی اهداو به سایکلاب معرفی میگردند.

دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در مراسم افتتاحیه این کنگره ، ضمن تشکر از زحمات گروه مکانیک و بیوسیستم دانشکده کشاورزی تلاش در راستای بومی سازی و در دسترس بودن ابزارآلات کشاورزی را امری مهم و ضروری شمرد.

دکتر شانوشی رئیس دانشکده کشاورزی و رئیس کنگره نیز در بررسی اهمیت اجرای این کنگره افزود:متاسفانه ایران در میان کشورهای خشک دنیا قرار دارد و تنها 6 درصد از منابع آب دنیا را به خود اختصاص داده است و از سویی ظرفیت زیستی آن از لحاظ منابع غذایی یک پنجم ظرفیت جهانی است.

دکتر طبسی زاده دبیر دهمین کنگره ملی مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران ، این رویداد را فرصت مناسبی دانست تا این گروه در کنار واحد صنایع قرار گیرد و نیاز یابی در این زمینه توسط متخصصین این رشته انجام پذیرد.

دکتر عاقل رئیس مرکز کار آفرینی دانشکده کشاوری از اوضاع نابسامان کشاورزان ابراز تاسف کرد و خواستار همکاری هر چه بیشتر نیروهای متخصص با کشاورزان شد.

دکتر احسانی از دانشگاه فلوریدا نیز از طریق ویدئو کنفرانس سخنانی را ایراد نمود و به کمبود 40 درصدی اب در دنیا و به طور خاص خاورمیانه اشاره کرد و نگرانی جهانی از گران شدن محصولات کشاورزی و تامین غذا را یادآوری کرد و ضرورت مطالعات بیشتر و زمینه ماشین آلات را اذعان داشت .

وی سپس چند پروژه و طرح جدید دانشگاه فلوریدا را به صورت اجمالی توضیح داد.

دکتر احسانی افزود در صورت تمایل ، گروه بیوسیستم دانشکده کشاورزی دانشکده کشاورزی مشهد میتواند ارتباطات گسترده تری با این گروه در دانشگاه فلوریدا داشته باشد.

دکتر طباطبایی فر از دانشگاه کالیفرنیا نیز طی یک ویدئو کنفرانس از دیدن دهمین دوره از کنگره های مکانیک بیوسیستم ابراز خوشحالی کرد و فعالان این عرصه را به عشق به این کار و خدمت به کشور و جهان فرا خواند .

لازم به ذکر است دهمین کنگره ملی مهندسی مکانیک یوسیستم و کانیزاسیون ایران به مدت 2 روز میزبان اعضای هیئت علمی،دانشجویان و فعالان این عرصه می باشد .

k503

k502

k501

k500

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار