معرفی کتاب : بیو انفورماتیک راهنمای درسی و عملی

ارسال شده در تاریخ :
معرفی کتاب : بیو انفورماتیک راهنمای درسی و عملی

کتاب بیو انفورماتیک راهنمای درسی و عملی تالیف جانتان بوسنر و ترجمه دکتر سعید رضا وصال عضو هیات علمی گروه پژوهشی پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد در تابستان 1395 در 692 صفحه و با قطع وزیری توسط انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد منتشر شد.

مسائل ذیل در این کتاب مورد بحث و بررسی قرار گرفته است :

بیوانفورماتیک به‌عنوان یک مبحث نوین و میان‌رشته‌ای، در حقیقت پیوندی است بین زیست‌شناسی مولکولی و علوم کامپیوتر، به‌نحوی‌که فهم ما را از سازوکار سامانه‌های زیستی متحول کرده است.

این کتاب ، ترجمه بخشی از کتابی درسی است با عنوان بیوانفورماتیک و ژنومیکس کارکردی که در دانشگاه تحقیقاتی ایالات متحده (دانشگاه جانز هاپکینز) زیر نظر نویسنده آن (Janathan Pevsner) که ازجمله پیشکسوتان بیوانفورماتیک در آن کشور و در سطح جهان است، تدریس می‌شود.

در این کتاب به‌خوبی بخش نظری و عملی بیوانفورماتیک بررسی می‌شود، به‌گونه‌ای‌که دانشجویان مختلف علوم زیستی را قادر می‌سازد با استفاده از برنامه‌های رایانه‌ای و پایگاه‌های داده، مسائل زیستی مرتبط با پروتئین‌ها، ژن‌ها و ژنوم‌ها را حل‌وفصل کنند. از سویی دیگر، اثر حاضر برای متخصصان کامپیوتر الهام‌بخش خوبی برای تولید و استفاده از الگوریتم‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی زیستی خواهد بود.

تصویر جلد کتاب در ابعاد بزرگتر

book.beu

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار