برگزاری اولین کرسی نظریه پردازی در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری اولین کرسی نظریه پردازی در دانشگاه فردوسی مشهد

 اولین کرسی نظریه پردازی در خصوص ساختار هستی تحت عنوان تشکیک اتصالی وجود در حکمت متعالی به همت گروه فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه در روز چهارشنبه 17 شهریور ماه 1395 از ساعت 8 صبح  در دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد  برگزار خواهد شد.

دکتر جوارشکیان عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد و ارائه دهنده این کرسی نظریه پردازی ضمن ابراز خرسندی از فراهم شدن نظریه پردازی عالمانه و مطابق با آیین نامه های شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه فردوسی مشهد ابراز امیدواری کرد این سرآغازی برای ورود همه همکاران گرانمایه و فاضل در حوزه نظریه پردازی به ویژه در حوزه علوم انسانی باشد .

ریاست این کرسی را دکتر جهانگیر مسعودی ، عضو هیئت علمی گروه فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد به عهده خواهد داشت .

کرسی تشکیک اتصالی وجود و سریان اوصاف کمال و نقص در مراتب هستی از منظر حکمت متعالیه در عرصه مباحث بنیادین فلسفی اسلامی و به ویژه فلسفه ملاصدرا در خصوص مدل هستی و ساختار روابط وجودی موجودات از منظر جدیدی می باشد که گستره وسیعی از مباحث فلسفی ، کلامی و علمی را تحت الشعاع خود قرار میدهد.

دکتر فنائی ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر شیخ شجاعی شورای نقد و دکتر گرجیان ، دکتر کاکائی، دکتر محمد رضایی ،داوری این کرسی نظریه پردازی را بر عهده دارند .

لازم به ذکر است شرکت در این کرسی برای عموم آزاد است . علاقه مندان می توانند اطلاعات بیشتر در این موضوع را از طریق تماس با شماره تلفن 051-38806496 دریافت نمایند.

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار