جشن فصل تازه برای دانشجویان جدید پسر دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :
جشن فصل تازه برای دانشجویان جدید پسر دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

گردهمایی دانشجویان پسر ورودی 1395 دانشگاه فردوسی مشهد از ساعت 8 صبح دوشنبه 5 مهر ماه 1395 باحضور دانشجویان مقطع کارشناسی و جمعی از اساتید و مدیران این دانشگاه در محل سالن ورزشی 22 بهمن پردیس دانشگاه برگزار گردید.

در این گردهمایی که در قالب جشنی با نام فصل تازه به اجرا درآمد، دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد پس از تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، به مناسبت هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره شهدا و جانبازان 8 سال دفاع مقدس را گرامی داشت.

وی از انتخاب دانشگاه فردوسی مشهد توسط دانشجویان ورودی 1395 ابراز خشنودی کرد. ایشان پس از یادآوری مزیت های دانشگاه فردوسی مشهد از جمله استادان دارای رتبه علمی بالا و پردیس دانشگاهی زیبا و همچنین تراز بین المللی آن و حضور 1400 نفر دانشجوی خارجی، بزرگترین مزیت این دانشگاه را همجواری با آستان مقدس امام رضا (ع) دانست.

وی خاطر نشان کرد که با توجه به اینکه در حال حاضر 4 نفر از از اعضای دولت تدبیر و امید از فارغ التحصیلان دانشگاه فردوسی مشهد هستند و با توجه به اینکه مسئولان آینده کشور از دل دانشگاه ها برمیخیزند، از دانشجویان خواست تا پشتکار و روحیه پرسشگری داشته باشند.

ایشان در ادامه به جوایز و دستاورد های دانشجویان این دانشگاه از جمله مقام های کسب شده در المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور در تابستان سال جاری و انجمن های علمی، اشاره نمود و شعار دانشگاه فردوسی مشهد را دانشجو محوری بیان داشت.

حجت الاسلام صالحی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز با یاد و خاطره دانشجویان ایثارگر دانشگاه فردوسی مشهد و نامیدن این مراسم با عنوان فصلی تازه از عمر، راهبردهای طی کردن این مقطع از عمر و تحصیل را امید، انگیزه، و نداشتن غرور و غلبه بر جاذبه های دنیایی و همچنین پیوستن به گروه های ورزشی و انتخاب دوستان هوشمند دانست.

وی در ادامه مهمترین عمل برای موفقیت دانشجویان را داشتن روحیه خودسازی و استفاده از این لحظات عمر بیان نمود. وی اظهار داشت که دانشجویان این سخن مقام عظم رهبری که مشتمل بر 3 کلمه تحصیل، تهذیب، ورزش است را باید سرلوحه خود قرار دهند. ایشان سخنان خود را با یادی از شهدای گرانقدر ، شهید بابائی و شهید دکتر چمران به پایان رساند.

شایان ذکر است در این مراسم دانشجویان سوگندنامه آغار دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد را در حضور اساتید دانشگاهی خود ادا کردند.

پس از آن دکتر کافی و هیئت همراه از نمایشگاهی که به منظور آشنایی دانشجویان جدید با بخش های مختلف دانشگاه برپاگردیده بود بازدید به عمل آوردند./همتی

d101

d100

d103

.

برای مشاهده عکسهای بیشتر اینجا را کلیک کنید

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار