انتخاب عضو هيات علمی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان عضو وابسته مركز تحقيقات بين المللی فيزيك نظری عبدالسلام

ارسال شده در تاریخ :
انتخاب عضو هيات علمی دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان عضو وابسته مركز تحقيقات بين المللی فيزيك نظری عبدالسلام

دكتر احمد قدسي محمود زاده استاد گروه آموزشی فيزيك دانشکده علوم دانشگاه فردوسي مشهد به عنوان عضو وابسته مركز تحقيقات بين المللي فيزيك نظري عبدالسلام (ايتاليا-تريست) براي دوره شش ساله 2017 تا 2022 انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، در سال هاي گذشته دو تن ديگر از اعضاي گروه فيزيك، دكتر محمد رضا گروسي و دكتر شهرام عباسي نيز به عنوان عضو وابسته مركز انتخاب شده اند.  مركز تحقيقات بين المللي فيزيك نظري عبدالسلام در كشور ايتاليا هرساله تعدادي از فيزيكدان ها و رياضيدان هاي كشورهاي در حال توسعه كه در زمينه تحقيقات خود پژوهش هاي شاخصي داشته اند، را به عنوان عضو وابسته انتخاب مي كند.

اين برنامه جزو قديمي ترين برنامه هاي اين مركز است كه از دهه 1960 شروع شده و به اعضاي وابسته اين امكان را مي دهد كه در دوره هاي منظم در طول شش سال عضويت از امكانات اين مركز و آزمايشگاه هاي مرتبط در كشور ايتاليا استفاده كنند و با دانشمندان تراز اول حوزه پژوهشي خود در تماس مستقيم باشند. ​

لازم به ذکر است مرکز بین‌المللی فیزیک نظری عبدالسلام نام مرکزی علمی-آموزشی است که عبدالسلام دانشمند پاکستانی و برنده جایزه نوبل فیزیک، در سال ۱۹۶۴در ده کیلومتری شهر تریست ایتالیا تأسیس کرد. هدف این مرکز توسعه و ایجاد انگیزه در تحقیق و تحصیل رشته‌های پیشرفته به ویژه در کشورهای در حال توسعه است. با وجود اینکه نام اولیه مرکز کماکان حفظ شده است، فعالیت‌های آن اکثر جنبه‌های علم فیزیک و کاربردهای آن را در بر می‌گیرد.

بیش از سه دهه است که این مرکز به عنوان مکانی برای گردهمایی دانشمندان سراسر جهان فعالیت می کند. سالانه نزدیک به 4000 دانشمند از مرکز بازدید می کنند تا همزمان از محیط علمی و امکانات پژوهشی سطح بالای آن بهره مند شوند.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار