جلسه معارفه و توجیهی دانشجویان پذیرفته شده سال 1395 در دانشکده علوم برگزار شد.

ارسال شده در تاریخ :
جلسه معارفه و توجیهی دانشجویان پذیرفته شده  سال 1395 در  دانشکده علوم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، معارفه و توجیهی دانشجویان ورودی جدید دانشکده علوم در تالار دکتر رحیمی زاده این دانشکده با حضور دکتر مقیمی رییس دانشکده، معاونین و جمعی از اساتید و تشکل های دانشجویی دانشکده برگزار گردید.

دکتر مقیمی رییس دانشکده علوم ضمن تبریک به دانشجویان ورودی جدید، گفت: علم تنها راه برای پیشرفت تکنولوژی و رفاه بشر است و بزرگترین تحولات بشر در سایه ی علوم پایه انجام گرفته است. ایشان  همچنین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره اهمیت علوم پایه به عنوان عاملی برای پیشبرد صنعت و تکنولوژی از رشته‌های علوم پایه تمجید کرد. وی  با بیان اینکه چهار علم  IT، نانو، بیوتکنولوژی و علوم شناختی به عنوان علوم سرHمد در جهان و کشورهای پیشرفته هستند به تشریح ارتباط آنها با رشته های مختلف علوم پایه پرداخت .

وی در ادامه اظهار داشت : دانشکده علوم  بالاترین نرخ تولید علم در بین دیگر دانشکده های دانشگاه داراست. دکتر مقیمی در پایان با آرزوی موفقیت و سربلندی  برای دانشجویان سخنان خود را پایان داد.

در ادامه مراسم حجت الاسلام طباطبایی امام جماعت دانشکده علوم ، ضمن بیان آیه یازدهم سوره رعد در این باره ابراز داشت : سرنوشت هر فرد بسته به تلاش و اعمال خود اوست و در این راه باید افکار و احساسات خود را در مسیر الهی قرار دهیم و از دانشجویان خواست تا حرکت دسته جمعی انجام داده و استمرار در عمل ورزیده تا بتوانند در راه درست حرکت کنند. ایشان در پایان با آرزوی ایرانی سربلند و مردمانی موفق به  سخنان خود پایان بخشید .

در ادامه برگزاری مراسم معارفه و توجیهی دانشجویان ورودی جدید دانشکده علوم دکتر اجتهادی معاون آموزشی و فرهنگی دانشکده علوم ضمن تبریک و خیر مقدم به دانشجویان ابراز داشت: در دانشکده علوم بیشترین تعداد استاد تمام ها، دانشیارها و بعد از آن استادیار حضور دارند و این نشانه این است که محیط علمی بسیار خوبی برای رشد و پیشرفت فراهم است.

وی در ادامه  از دانشجویان خواست ارتباط تنگاتنگی با مدیر گروه، کارشناس گروه و استاد راهنما داشته باشند و در صورت بروز هر مشکلی ابتدا به این مراجع مراجعه کنند.

در بخش دیگر مراسم آقای زرساز به نمایندگی از معاونت دانشجویی دانشگاه به ارائه توضیحاتی در خصوص امور رفاهی، خوابگاهی و تغذیه پرداختند.

در این مراسم اعضا تشکل های دانشجوی از جمله بسیج دانشجویی، جهاد دانشگاهی و... به معرفی فعالیت های خود پرداختند.

این مراسم با اجرای قرعه کشی در بین دانشجویان حاضر و اهدای جوایزی به رسم یادبود توسط رییس و معاون دانشکده و قدردانی از همه دست اندرکاران به پایان رسید.

30150

30152

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار