جلسه معارفه و توجیهی دانشجویان ورودی جدید دانشکده الهیات و معارف اسلامی برگزار شد.

ارسال شده در تاریخ :
جلسه معارفه و توجیهی دانشجویان ورودی جدید دانشکده الهیات و معارف اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، این مراسم روز یکشنبه یازدهم مهر ماه 1395 در سالن شیخ طوسی دانشکده ی الهیات و معارف اسلامی با حضور دکتر رئیسیان زاده رییس دانشکده، معاونین، اعضای هیات علمی و دانشجویان ورودی جدید این دانشکده برگزار شد.

در بخش نخست مراسم، حجت الاسلام رئیسیان رییس دانشکده ضمن عرض خیر مقدم به دانشجویان ورودی جدید، و ابراز خرسندی از انتخاب این دانشکده برای ادامه تحصیلات اظهار داشت: امیدوارم  در مقاطع بالاتر همچون کارشناسی ارشد و دکتری، دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب کنید.

وی در ادامه ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبد الله به دانشجویان، گفت: امضای تفاهم نامه های بین المللی نمونه ای از فعالیت های فرهنگی و آموزشی دانشکده الهیات است، که در این راستا می توان به امضای تفاهم نامه با دانشگاه های کشورهایی چون آمریکا، آلمان، و نیز دانشگاه شهرهای کوفه و نجف اشاره کرد. ایشان در ادامه تفاوت بین فضای مدرسه و دانشگاه را گوشزد کرد و وفق دادن خود در فضای دانشگاهی را از اصول ورود به دانشگاه معرفی کرد و ضمن توصیه به دانشجویان برای مطالعه آیین نامه های آموزشی، پژوهشی و رعایت شئونات دانشگاه را امری مهم دانست و تاکید کرد: دانشجویان بایستی شأن فضای دانشگاه را پذیرفته و این مکان را مکانی علمی بشمار آورند و رفتار و پوشش خود را متناسب با این فضای آموزشی علمی وفق دهند. وی در پایان برای داشجویان آرزوی کامیابی و سعادت در دنیا و آخرت کرد.

در ادامه  دکتر معتمدی معاون دانشکده الهیات، ضمن خیر مقدم و تبریک سال تحصیلی جدید به دانشجویان ورودی جدید، از تاثیرگزاری دانشکده الهیات بر وزارت علوم و سازمان سنجش خبر داد.

وی در ادامه مدیران گروه های ادیان و عرفان، تاریخ تمدن و ملل اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی ، علوم قران و حدیث، معارف اسلامی، فقه و مبانی حقوق و همچنین مسئولین رایانه، پژوهش دانشکده، امور عمومی دانشکده و مسئول امور بین المللی دانشکده را معرفی نمودند.

دکتر معتمدی به دانشجویان توصیه کرد شئونات اسلامی و دانشجویی را در محیط دانشگاه رعایت کنند و از همنشینی با افراد فرهیخته، مطالعه کتاب و ورزش غافل نشوند و تاثیر مطالعه ی زیرمجموعه رشته های علوم انسانی را علاوه بر رشد دانش فرد، رشد بینش فردی دانست و از دانشجویان خواست آن را جدی بگیرند./شهابی

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار