مراسم معارفه دانشجويان ورودی جدید در مقطع کارشناسی در دانشکده مهندسی برگزار شد.

ارسال شده در تاریخ :
مراسم معارفه دانشجويان ورودی جدید در مقطع کارشناسی در دانشکده مهندسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه ، این مراسم در روز يكشنبه يازدهم مهر ماه با حضور رئيس و معاون آموزشی و فرهنگی، نماینده دفتر مقام معظم رهبری، مديران گروه‌‌ها، برخی از اعضاي هيات علمي و نمايندگان انجمن‌ها و تشكل‌هاي دانشجويي دانشكده همزمان در دو آمفي تئاتر خوارزمی و بوزجانی دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در ابتدا دکتر جواد ساده معاون آموزشی و فرهنگی دانشکده مهندسی ضمن خوشامد گويي به دانشجویان، توضیحاتی پیرامون مقررات و آئین نامه‌های آموزشی ارائه داد.

دکتر جواد ساده گفت: به دانشجویان توصیه می‌کنم اولا دروس ترم اول را جدی بگیرند زیرا براساس تحقیقات بعمل آمده، دانشجویان در ترم اول بیشترین افت تحصیلی را پیدا می‌کنند، ثانیا یاد بگیرید کار گروهی انجام دهید.

در ادامه دکتر حبیب رجبی مشهدی رئیس دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد از برگزار کنندگان این مراسم تشکر نمود و با اشاره به اینکه مهندسی علم را به ثروت تبدیل می‌کند گفت: از همین الان باید به فکر کار و کار آفرینی باشید.

دکتر حبیب رجبی مشهدی خطاب به دانشجویان گفت توصیه می‌کنم:

روحیه پرسشگری داشته باشید، یک مهندس باید جسارت داشته باشد.

زیاد مطالعه کنید و زیاد بیاموزید.

مهارت‌های جانبی خود را تقویت کنید و به آموزش‌های آکادمیک اکتفا نکنید.

در خصوص نوشتار و نگارش زیاد تمرین کنید.

اسلایدهای معرفی پرتال دانشجویی که توسط بسیج دانشکده تهیه شده بود نمایش داده شد.

در ادامه این مراسم حجه الاسلام طلابیگی امام جماعت دانشکده مهندسی نیز با ارائه مطالب علمی از دانشمندان و اندیشمندان جهان به ایراد سخنرانی پرداخت.

دکتر طاهری مدیر تربیت بدنی دانشگاه نیز با اشاره به اینکه اگر ورزش نکنید بهره‌وری نخواهید داشت، گفت: ورزش در دانشگاه در دو بعد قهرمانی و همگانی فعال است و دانشجویان علاقمند می‌توانند با توجه به توانمندی‌های خود در یکی از ابعاد ورزشی فعالیت نمایند.

در ادامه حسین باقری نماینده مرکز مشاوره، این مرکز را به حضار معرفی نمود و از دانشجویان جهت شرکت در دوره‌ها و کارگاههای اعلام شده دعوت بعمل آورد.

وي خاطر نشان كرد: متخصصان اين مركز در خوابگاه‌هاي دانشجويان نیز آماده ارائه خدمات به دانشجويان مي‌باشد

خانم فرجامی نماینده مركز اطلاع‌رساني و كتابخانه مركزي دانشگاه فردوسي مشهد اطلاعاتي در زمينه سايت اطلاع رساني، محيط كتابخانه و شيوه امانت كتاب همراه با اسلایدهایی در اختيار دانشجويان قرار داد.

در این مراسم به نمایندگان انجمن اسلامی، انجمن اسلامی نواندیش، جامعه اسلامی، سازمان جهاد دانشگاهی، بسیج دانشجویی و انجمن‌های علمی دانشکده مهندسی، فرصتی داده شد تا نسبت به معرفی خود توضیحاتی به دانشجویان ارائه دهند.

30169

30170

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار