امضای تفاهم نامه همکاری های علمی تحقیقاتی و آموزشی مشترک دانشگاه فردوسی مشهد و پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا

ارسال شده در تاریخ :
امضای تفاهم نامه همکاری های علمی  تحقیقاتی و آموزشی مشترک دانشگاه فردوسی مشهد و پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا

نشست امضای تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه فردوسی مشهد و پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی در روز سه شنبه 13 مهر ماه 13942 با حضور دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و مسئولان دانشگاه و سردار محمد مسعود زاهدیان رئيس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا و هیات همراه در سالن شورای سازمان مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن تسلیت ایام عزاداری سالار شهیدان و یاران باوفایش به ریاست پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور و هیات همراه ایشان در دانشگاه فردوسی مشهد همزمان با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی خیر مقدم عرض نمود و از زحمات این نیرو تشکر نمود .

دکتر کافی در این نشست اظهار داشت : ایران در مقایسه با سایر کشورها در حوزه مبارزه با مواد مخدر پیشرفت خوبی داشته است که این پیشرفت بی نظیر می باشد و با توجه به شرایط کشور ایران و همسایه بودن با کشورهای همجوار که در این کشورها کشت خشخاش به آسانی صورت میگیرد، لذا اقدام خوب پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا برای استفاده از ظرفیت های علمی و دانشگاهی کشور در راه مبارزه با مواد مخدر خوب و عالی است .

رئیس دانشگاه ادامه داد : دانشگاه فردوسی مشهد دانشگاهی با 70 سال سابقه و بزرگترین مرکز دانشگاهی در شرق کشور می باشد که بر اساس سند راهبردی، دانشگاه فردوسی مشهد تلاش می کند تا سال 1400 دومین دانشگاه  جامع کشور باشد و در بین 10 دانشگاه بزرگ جهان اسلام و جزو 500 دانشگاه برتر جهان باشد که بر اساس رتبه بندی های جهانی ، دانشگاه فردوسی مشهد رتبه بالایی دارد که در سطج بین المللی شناخته شده است .

دکتر کافی اظهار داشت : مبارزه با مواد مخدر را باید با یک جامعیت علمی اداره نمود و دانشگاه فردوسی مشهد این توان را دارد که در این زمینه به پلیس مبارزه با مواد مخدر کمک کند .

در ادامه سردار محمد مسعود زاهدیان رئيس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در سخنان خود اظهار داشت : رشد کاشت و برداشت خشخاش و مواد مخدر افزایش تصاعدی دارد و ناامنی در کشورهای همسایه نیز عامل تشدید کننده این وضع می باشد لذا ما باید خودمان را برای مبارزه تجهیز کنیم و پلیس مبارزه با مواد مخدر بدنبال همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی است تا از این مراکز بعنوان پشتیبان استفاده کند.

رئيس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اظهار داشت : با توجه به اینکه پیشگیری مهمتر از مبارزه است برای پیشگیری و مبارزه بهتر، آزمایشگاهی در اداره پلیس مبارزه با مواد مخدر راه اندازی کردیم که خط سیر تولید مواد مخدر را در این آزمایشگاه از تولید تا توزیع دنبال می کند.

رئيس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اظهار نمود : تقدیم 3700 شهید و 12000 جانباز در این راه نشاندهنده تلاش ما برای مبارزه با مواد مخدر است .

وی ادامه داد : دشمن تمام تلاش خود را برای آلوده کردن مردم ما انجام می دهد و سعی کردیم در راه مبارزه با این کار از همه ظرفیت های کشور استفاده کنیم.

رئيس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اظهار داشت : این اداره تاکنون اقدام به چاپ بیش از 200 مقاله علمی نموده است و حدود 60 پروژه در حوزه های مختلف نیز انجام داده و بیش از 35 عنوان کتاب چاپ شده است و حدود 250 عضو هیات علمی همکار پلیس مبارزه با مواد مخدر هستند و با توجه به اینکه ما در راه مبارزه با مواد مخدر بدنبال راه های بومی هستیم مطمئنا انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه فردوسی مشهد که جزو افتخارات پلیس هست موجب پیشرفت کار می شود.

پس از اظهار نظر حاضران تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه فردوسی مشهد و پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا توسط مسئولان امضا و مبادله شد.

هدف از این تفاهم‌نامه انجام همکاری‌های مشترک در کلیه زمینه‌های علمی، پژوهشی، فناوری و آموزش‌های کاربردی بین اعضاء هیات علمی و محققین دانشگاه و پلیس با در نظرگرفتن کلیه امکانات طرفین اعم از نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و نیروی انسانی طرفین است.

موضوع تفاهم ‌نامه به شرح زیر میباشد:

مشارکت در اجرای پروژه‏های تحقیقاتی بنیادی و کاربردی.

همکاری در زمینه اطلاع‌رسانی موضوعات علمی، پژوهشی طرفین.

همکاری در اجراء پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی با موضوعات مورد نیاز پلیس.

بهره‏مند شدن طرفین از امکانات مشترک یکدیگر از قبیل توان علمی، پژوهشی، آموزشی، امکانات آزمایشگاهی و کتابخانه‏ای، اسنادی و اطلاعاتی.

تبادل اساتید برای نشر و فراگیری علوم مشترک.

تدوین، تألیف، چاپ و نشر اسناد و مدارک علمی و تبادل آن‏ها.

برگزاری همایش‏ها و نشست‏های تخصصی.

همکاری در زمینه انتشار مجلات پژوهشی

30178

30181

30180

30179

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار