جلسه کمیته بانوان دانشگاه باحضور کارگروه های امر به معروف دانشگاه برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :
جلسه کمیته بانوان دانشگاه  باحضور کارگروه های امر به معروف دانشگاه برگزار شد

جلسه کمیته بانوان دانشگاه فردوسی مشهد ، باحضور کارگروه های امر به معروف دانشگاه، در روز شنبه 17 مهر ماه 95 در آمفی تئاتر دانشکده دامپزشکی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، در آغاز این نشست دکتر یوسفی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، ضمن خیر مقدم به مدعوین، حجاب و عفاف را بازگشت به نگاه قرآن به انسان توصیف و تصریح کرد: انسان باید در حفظ عفاف که در راس حجاب است کوشا باشد چرا که امانتی از جانب خداوند است.

دراین نشست خانم دکتر انصاری مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان ، به توجیه و تبیین تشکیل کمیته بانوان و لزوم فعالیت این کمیته در امور بانوان اشاره نمود. وی عفاف و حجاب را به عنوان یکی ازاساسی ترین موارد مورد بحث در سازمانها و جامعه مطرح نمود.

ایشان در ادامه هدف اساسی کمیته بانوان را سلامت جسم و روان بانوان دانشگاهی عنوان نمود.

خانم صراف نژاد دبیر کمیته بانوان نیز در این نشست ، به توضیح و تشریح طرح ارتقا عفاف و حجاب پرداخت و اذعان داشت که پرداختن به این بحث فقط جنبه داخلی ندارد چرا که این مباحث در راستای ابلاغ آیین نامه های وزارت کشوراست و عفاف وحجاب اساس یک دانشگاه سالم است.

وی در ادامه افزود: این مقوله فقط مربوط به بانوان نمی شود وآقایان را هم در برمی گیرد که این نشانه ای بر پر رنگ شدن موضوع است.

در پایان حجت الاسلام و المسلمین صالحی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد ، در تایید موضوعات بحث شده، عفاف و حجاب را وظیفه جامعه دانشگاهی و بالاخص اساتید محترم بیان نمود.

منبع خبر : سایت مدیریت فرهنگی دانشگاه

30220

30221

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار