برگزاری جلسه معارفه رئیس گروه مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی اجتماعی دانشگاه

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری جلسه معارفه رئیس گروه مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی اجتماعی دانشگاه

جلسه معارفه دکتر علیرضا آزاد رئیس گروه مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد روز یک شنبه 17 مهرماه 1395 در تالار گفتگوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر یوسفی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین گفت: بر اساس سیاست دانشگاه مبنی بر ادغام واحدهای اجرایی و اصلاح ساختار دانشگاه که با بازنگری و تصویب برنامه راهبردی دانشگاه همزمان شده است، از حدود 22سال قبل که ساختار کنونی دانشگاه به وجودآمده عناوین متعددی پدید آمده است که هیچکدام مصوب هیئت امنا و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری نبوده است.

در ساختار جدید تلاش براین است این عناوین به طور رسمی به تصویب برسند. خوشبختانه کار فشرده و گسترده ای صورت گرفت که درآن هم برنامه راهبردی دانشگاه بازنگری شد و هم ما به نوبه خود برنامه راهبردی فرهنگی و اجنماعی را تنظیم کردیم و چارت تشکیلاتی دانشگاه به تصویب هیئت امنای دانشگاه و هیئت امنای دانشگاه های شمال شرق و کمیسیون  دائمی و وزارتخانه رسید. ازجمله فعالیت هایی که در چندماه آتی لازم است صورت گیرد طرح تفصیلی این ساختار و شفاف سازی وظایف است که طرح اولیه ی آن نیزآماده شده است.

دکتر یوسفی اظهار داشت: در ساختار جدید دو طرح ادغام پیشنهاد داده شده بود، ادغام معاونت اداری مالی با معاونت طرح وبرنامه و همچنین ادغام معاونت فرهنگی و اجتماعی با معاونت دانشجویی. ایشان در ادمه خاطر نشان کرد: در معاونت تازه تاسیس فرهنگی اجتماعی و دانشجویی، 6عنوان مدیریتی وجود دارد که تحت عناوین گروه مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی، مرکز مشاوره و توانمند سازی فرهنگی و اجتماعی، مدیریت فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه، مدیریت رفاه و سلامت دانشجویان، مدیریت تربیت بدنی و دبیرخانه شورای انضباطی دانشجویان به تصویب رسیده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه همچنین در رابطه با روند تغییرات در مرکز مشاوره، جدا شدن بخش آموزش و توانمندسازی فرهنگی و اجتماعی از بخش مدد کاری و درمان توضیحاتی ارائه داد و گفت: در بخش تربیت بدنی اماکن و خدمات ورزشی باید برون سپاری شود و عمده ی فعالیت ها روی ورزش همگانی و قهرمانی متمرکز شود.

در حوزه فرهنگی و اجتماعی 3 دسته فعالیت ازهم تفکیک شده اند. بخش عمده آن فعالیت های داوطلبانه است که انجمن ها، کانون ها، تشکل ها، انجمن های ورزشی و شورای صنفی ازجمله آن می باشد.

دکتر یوسفی در باره فعالیت های گروه مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی اجتماعی بیان کرد: از جمله فعالیت هایی که در این گروه باید به آن پرداخته شود برنامه ریزی برای بهبود و ارتقای اثربخشی فرهنگی، پایش مداوم فضای فرهنگی،تربیتی،اجتماعی و سیاسی دانشگاه، رصد مداوم وضعیت رفاهی و تحلیل مداوم محتوای نشریات است.

ایشان همچنین اعلام کرد: باتوجه به اینکه در سالیان گذشته هیچگونه نظارت و ارزیابی و پایشی روی فضای فرهنگی دانشگاه گزارش نشده است یک رصد همه جانبه روی فضای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صورت گرفته و هم چنین گزارشی از تحلیل محتوای نشریات دانشجویی در سه سال گذشته و گزارشی از چگونگی ارزیابی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی ارائه شده است.

دکتر یوسفی ادامه تاکید کرد: گروه مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی باید بتواند با مجامع بیرونی همچون کمیته تصمیم گیری استانی، ستاد امر به معروف و نهی از منکراستان، کمیسیون اقوام ومذاهب، شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی استان و نیز مجامع داخلی (شورای فرهنگی اجتماعی دانشگاه، شورای امر به معروف و نهی ازمنکر دانشگاه ) ارتباط موثر برقرار کند.

 در ادامه جلسه دکتر علیرضا آزاد رئیس گروه مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی، ضمن تشکر از دکتر محمد کافی رییس دانشگاه فردوسی مشهد ، دکتر یوسفی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، دکتر داوری معاون دانشجویی و دکتر اصغر پور مدیر اجتماعی دانشگاه ابراز داشت: باتوجه به اینکه کلیه مقاطع تحصیلی از کارشناسی تا هیئت علمی را در دانشگاه فردوسی مشهد طی کردم این دانشگاه را زادبوم علمی خود می دانم. از گذشته تا به امروز دانشگاه به ما پر و بال داده است و تا به امروز هر آنچه که داشتیم از دانشگاه تغذیه کردیم و حالا نوبت ماست که خدمات دانشگاه را جبران کنیم.

وی درادامه گفت: کارشناسان فرهنگی دانشگاه نخبه ترین وکارآمد ترین کارشناسان دانشگاه هستند و امیداورم در کنار شما و با همکاری یکدیگر بتوانیم این رسالت را به انجام برسانیم.

گفتنی است با توجه به ادغام دو معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت دانشجویی، ساختار جدید "معاونت فرهنگی-اجتماعی و دانشجویی" تصویب گردید و گروه مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی در ساختار سازمانی معاونت جدید ایجاد شده است.

خبرنگار: مریم یعقوب پور

منبع خبر :پایگاه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه

30227

30228

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار