برگزاری نشست تخصصی مشهد و الزامات فرهنگی رویداد بین المللی 2017 در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری نشست تخصصی مشهد و الزامات فرهنگی  رویداد بین المللی 2017  در دانشگاه فردوسی مشهد

نشست تخصصی مشهد و الزامات فرهنگی در آستانه رویداد بین المللی 2017 (مشهد 2017) در تاریخ 27 مهرماه سال 1395 در محل تالار گفتمان شهید رجایی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دکتر شریعتی دانشگاه فردو.سی مشهد برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر فتاحی سخنانی در رابطه با ضرورت و اهمیت ایجاد فضاهای فرهنگی و کتابخانه ای شهر ارائه داد و بیان کرد: بها دادن به فضاهای دانشگاهی و ایجاد نماد های دانشگاهی در توسعه فرهنگی شهر مشهد ضرورت دارد.

دکتر فتاحی در ادامه افزود : لازم است خیابان های شهر مشهد تبدیل به فضاهای فرهنگی شود که با تخصیص بودجه مناسب و مشارکت دانشگاه ها ، فضا های فرهنگی در این شهر جلوه خواهد کرد .

در ادامه این نشست دکتر حسن آبادی رئیس اداره اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی اظهار داشت : در راستای تحقق چشم انداز های رویداد مشهد 2017 نیاز مند تخصیص بودجه ی مناسب برای توسعه ی فضا های فرهنگی هستیم و در راستای توسعه ی فرهنگی به اقداماتی نظیر جلوه دادن به مسجد گوهرشاد به عنوان نماد معماری هویتی و تعاملی مشهد با جهان ، چاپ مجموعه اسناد معماری حرم مطهر ، چاپ مجموعه طب سنتی نماد اشاره کرد .

وی در ادامه خاطر نشان کرد : مشهد بیشترین تعداد اسناد تاریخی مکتوب را داراست .

در ادامه نشست دکتر آصفی بیان کرد : ما در طرح مشهد 2017 نیازمند یاری موثر دانشگاه ها هستیم چراکه بیشترین موفقیت ها به لطف اتاق های فکر دانشگاهی حاصل شده است.

ایشان در ادامه در راستا ی توسعه ی فضا های فرهنگی پیشنهاداتی ارائه داد ، که می توان به استقرار مبلمان شهری و المان های ماندگار شهری همراه با پیام های تمدنی و فرهنگی ایران اسلامی اشاره کرد .

وی ادامه افزود : یکی از الزامات این طرح ارائه الگوی تمام عیار انسان فرهنگی در مشهد مقدس و فراهم آوردن شرایط مهم برای میزبانی است .

لازم به ذکر است که این برنامه به کوشش انجمن پارسه دوستداران میراث فرهنگی و مجری کتاب جامع گردشگری مشهد 2017 و همکاری تشکلهای فعال این حوزه برگزار شد.

خبرنگار : شهابی

30293

30294

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار