خبر تکمیلی - امضای 8 تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه های برتر روسیه

ارسال شده در تاریخ :
خبر تکمیلی  - امضای 8 تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه های  برتر روسیه

دانشگاه فردوسی مشهد در دومین اجلاس سالیانه رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه که با حضور رؤسای 13 دانشگاه برتر ایران و 20 دانشگاه روسیه برگزار شد حضور فعال داشت که در این اجلاس 8 تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه های برتر روسیه امضا شد.

دومین اجلاس سالیانه رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه با حضور رؤسای 13 دانشگاه برتر ایران و 20 دانشگاه روسیه برای تبادل‌نظر در رابطه با مباحث علمی و آموزشی در روز پنجشنبه 29 مهر ماه 1395 در دانشگاه تهران برگزار شد.

دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم افتتاحیه دومین اجلاس سالیانه رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و روسیه به عنوان دو کشور باثبات، دوست و همکار در طول تاریخ با یکدیگر همکاری داشتند، گفت: همکاری‌های ایران و روسیه ره آورد مهمی از صلح و پیشرفت را برای این منطقه حساس به همراه داشته است.

وزیر علوم ادامه داد: کارگروه مشترک علمی سیاست‌گذاری دو کشور نیز باید در تمام زمینه‌ها سیاست‌گذاری کرده و بر روند فعالیت‌ها نظارت کند که این مسأله در چارچوب سیاست‌های علمی، آموزشی دو کشور وجود دارد

در ادامه این اجلاس، میزگردهایی در رابطه با همکاری‌های علمی و آموزشی دانشگاه‌ها، انتقال تجارب مدیریتی و بررسی نقش پارک‌های علم و فناوری در توسعه دانشگاه‌ها برگزار شد.

لازم به ذکر است دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دكتر كافی رئیس دانشگاه ، دکتر بهرامی معاون پژوهش و فناوری ، دكتر واحديان مدير همكاری های علمی بين المللی و  دكتر موذن زاده مسئول ميز روسيه در شورای سياستگذاری امور بين الملل دانشگاه فردوسی مشهد، در دومین اجلاس سالیانه رؤسای دانشگاه‌ های برتر ایران و روسیه حضوری فعال داشت و پس از دیدارهای متعددی که ميان هيات دانشگاه فردوسی مشهد و مسئولان دانشگاه دولتي لماناسف مسكو ، دانشگاه دولتي دوستي ملل مسكو، دانشگاه فدرال  كازان، دانشگاه دولتي  آلتاي ، دانشگاه روسيه جديد، دانشگاه دولتي كاباردينو- بالكار ، دانشگاه فدرال قفقاز شمالي، دانشگاه دولتي فني آستاراخان، - دانشگاه دولتي اورال جنوبي انجام شد.

لازم به ذکر است هشت تفاهم نامه همكاری نیز با اين دانشگاه ها در خصوص همكاری های آموزشی، علمی و فنی ، تحقيقاتی، زبان و ادبيات فارسی و روسی و تاسيس دوره های تحصيلات تکمیلی مشترك به امضا رسيد.

30297

30300

30301

30302

30303

 

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار