برگزاری آیین افتتاح خوابگاه دانشجویی دخترانه بنیاد فرهنگی مصلی نژاد و ساختمان بنیاد دانشگاهی فردوسی در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری آیین  افتتاح خوابگاه دانشجویی دخترانه بنیاد فرهنگی مصلی نژاد و ساختمان بنیاد دانشگاهی فردوسی  در دانشگاه فردوسی مشهد

آیین افتتاح خوابگاه دخترانه بنیاد فرهنگی مصلی نژاد و ساختمان بنیاد دانشگاهی فردوسی در دانشگاه فردوسی مشهد امروز پنجشنبه 6 آبان ماه 1395 در پردیس دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

این مراسم با حضور دکتر فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ، دکتر مصلی نژاد ، دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ، دکتر فریدون، مهندس رشیدیان استاندار خراسان رضوی و، دکتر امید نایب رئیس بنیاد حامیان علم و فناوری ایران در پردیس دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شد.

لازم به ذکر است : خوابگاه دانشجویی بنیاد فرهنگی مصلی نژاد در زمینی به وسعت سه هزار و 200 متر بنا شده و دارای 51 اتاق چهار نفره با ظرفیت اسکان 204 نفر است که تمامی تجهیزات و امکانات رفاهی در آن فراهم شده و در رتبه ی نخست خوابگاهی در کشور قرار گرفته است .

پس از افتتاح خوابگاه دخترانه بنیاد فرهنگی مصلی نژاد و ساختمان اداری بنیاد دانشگاهی فردوسی، ویژه برنامه این مراسم با حضور دکتر فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، دکتر فریدون، دکتر مصلی نژاد ، دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ، دکتر امید نایب رئیس بنیاد حامیان علم و فناوری ایران ، خیرین  و میهمانان در تالار اجتماعات دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم ضمن تسلیت شهادت امام سجاد (ع) به حاضران برای حضور در دانشگاه فردوسی مشهد خیر مقدم گفت.

دکتر کافی اظهار داشت: در خرداد ماه 1394 که در حضور آقای دکتر مصلی نژاد بودیم ایشان قول ساخت یک خوابگاه دانشجویی در پردیس دانشگاه فردوسی مشهد را عنوان نمودند که با تلاش ایشان در این مدت ،امروز مراسم افتتاح این خوابگاه را برگزار کردیم.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ازسوی تمام دانشجویانی که در این خوابگاه ساکن می شوند از دکتر مصلی نژاد تشکر نمود و اظهار کرد: امیدوارم در فضای زیبای این خوابگاه درس بخوانند و از نیکوکاری ها درس بگیرند.

دکتر کافی اظهار داشت : بنیاد دانشگاهی فردوسی از 13 سال قبل در دانشگاه فردوسی مشهد تشکیل شده است و هر کجا که دانشگاه فردوسی مشهد با مشکلی برخورد کرده است به دانشگاه کمک کرده است.

وی دانشگاه فردوسی مشهد را نماینده و میراث علمی خراسان بزرگ دانست و افزود:  این دانشگاه باید پرچم علم و فناوری را به عنوان نماینده خراسان به اهتزاز درآورد؛

وی با بیان اینکه براساس رتبه‌بندی صندوق دانشجویی، خوابگاه‌های دانشگاه فردوسی مشهد رتبه مطلوبی را کسب کرده‌اند، تصریح کرد: متاسفانه در این زمینه مشکلاتی را داریم؛ که امیدواریم با کمک خیرین این مشکلات را نیز برطرف نماییم.

ایمانیان یکی از دانشجویان دختر ساکن در خوابگاه، نیز در متنی که در این مراسم قرائت نمود از دکتر مصلی نژاد برای ساخت این خوابگاه در پردیس دانشگاه فردوسی مشهد تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه مراسم آقای باقرزاده یکی از خیرین بنیاد دانشگاهی فردوسی به نمایندگی از بنیاد به میهمانان خیر مقدم گفت و سپس دکتر ناظری مدیر عامل بنیاد دانشگاهی فردوسی در گزارشی اقدامات بنیاد دانشگاهی فردوسی را  ارائه داد:

اهدای کمک هزینه به دانشجویان

اهدای وام ضروری به دانشجویان

کمک به درمان دانشجویان

اهدای بن کتاب و هدیه در هر سال تحصبیلی

کمک به رتبه های اول تا سوم کلیه رشته ها در دانشگاه

حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد

اهدای هدیه به اعضای هیات علمی برجسته

ارائه بورس تحصیلی .

در ادامه مراسم دکتر امید نایب رئیس هیات امنای بنیاد حامیان علم و فناوری ایران ضمن تشکر از حضور در دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت :در سال 1394 جلسه اول بنیاد حامیان علم و فناوری تشکیل شد که در حال حاضر بنیاد های تشکیل شده حدود 50 بنیاد می باشد .

دکتر امید با تاکید بر اینکه این بنیاد به منظور تامین برخی از زیرساخت‌های علمی برای دانشگاه‌ها تاسیس شد، عنوان کرد: تاکنون نیم میلیون متر مربع فضای آموزشی توسط خیران در دانشگاه‌ها ساخته یا در حال ساخت است که از این مساحت 80 هزار متر مربع آن با کمک بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد به بهره‌برداری رسیده است.

وی ادادمه داد : تاسیس بنیاد حمایت از نخبگان، فرهنگیان و دانشجویان در آینده نزدیک از اهداف ما می باشد و گفت: امیدواریم این بنیاد به زودی راه‌اندازی شود.

سپس دکتر مصلی نژاد در سخنان خود از حضور در دانشگاه فردوسی مشهد اظهار خوشحالی نمود و اظهار داشت وظیفه ما اینست که قدر انسانهای بزرگ را بدانیم .

دکتر مصلی نژاد افزود : خیلی خوشحالم که خوابگاهی ساختم که بنام بزرگ مردی به نام دکتر فرهادی است و عده ای بمن گفتند چرا به نام ایشان است و من گفتم در روز افتتاح جواب این سوال شما را می گویم.

وی افزود: مطمئن باشید هیچکس ریالی در ساخت این خوابگاه بمن کمک نکرده است و با توجه به اینکه دکتر فرهادی حدود 60 سال عمر دارند که زمان زیادی از عمر خود را وزیر بوده اندو مسئولیت سنگین این دوران را طی نموده است پس ما چرا قدر این سرمایه های ملی را ندانیم و باید بنوعی از این سرمایه های ملی حمایت کنیم.

دکتر مصلی نژاد اظهار داشت : در 50 یا 100 سال آینده جطور می توان ایشان و خدمات ایشان را به آیندگان معرفی نمود پس با نامگذاری این خوابگاه بنام ایشان ضمن قدردانی از زحمات ایشان ، به آیندگان نیز معرفی می شوند.

دکتر فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری هم در این مراسم با تسلیت شهادت امام سجاد (ع) اظهار داشت : مجموعه وزارت علوم در نظر دارد از ظرفیت خیرین در بهبود کارها کمک بگیرد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه در تابستان سال جاری بیش از 57 خوابگاهی که رتبه کیفی پنجم را در اختیار داشتند، بازسازی شدند و در حال حاضر خوابگاهی با رتبه پنج نداریم اظهار داشت  : 100 مرکز سلامت و ورزش را در خوابگاه‌های دانشجویی فعال کردیم.

 در ادامه مراسم از کتاب یادنامه خیرین آموزش عالی رونمایی شد که دکتر امید نایب رئیس بنیادحامیان علم و فناوری ایران اظهار داشت : در این کتاب خیرین آموزش عالی معرفی شده اند و سعی کردیم خیرینی که در قید حیات هستند در جلد اول این یادنامه معرفی نماییم ولی  در طول آماده شدن کتاب برای چاپ، دو تن از خیرین ، مهندس شهرستانی و مهندس تجدد به رحمت خدا رفته اند.

سپس از اشخاصی که در ساخت خوابگاه دانشجویی دخترانه مصلی نژاد تلاش کرده بودند به شرح زیر تقدیر شد:

مهندس حسین زجاجی

مهندس محمود احرای

مهندس آرش داوری

خانم مهندس لاله زجاجی

آقای غلامحسین علی پور

اقای حاج قربان شبانی

آقای محمود صنعتی

آقای مجید حیدری

در پایان این مراسم از سردیس دکتر مصلی نژاد رونمایی شدو ایشان ضمن دریافت نشان افتخار ، به عضویت افتخاری اعضای هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد در آمد.

ef95.6

ef95.5

ef95.2

ef.95.1

.

برای مشاهده عکس های بیشتر روی لینک های زیر کلیک کنید

افتتاح خوابگاه دخترانه مصلی نژاد – 1

افتتاح خوابگاه دخترانه مصلی نژاد - 2

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار