مراسم بزرگداشت دکتر محمدکاظم خواجویان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود

ارسال شده در تاریخ :
مراسم بزرگداشت دکتر محمدکاظم خواجویان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود

مراسم بزرگداشت دکتر محمدکاظم خواجویان، رئیس خوشنام و تاثیرگذار دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد، در تاریخ 11 آبان ماه در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.

 دکتر ساکت، رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه با اعلام این خبر گفت: به مناسبت بیست و سومین سالگرد درگذشت دکتر خواجویان، مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه با همکاری گروه تاریخ دانشکده ادبیات و علوم انسانی اقدام به برگزاری این مراسم کرده است.

وی با بیان اینکه دکتر خواجویان تحصیلات تکمیلی خود را در فرانسه پشت سر گذاشته است، گفت: ایشان بعد از انقلاب، در دانشگاه فردوسی مشهد مستقر شد و با توجه به خلق‌وخوی مثبت و تعاملی که با اعضای هیات علمی دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد داشت، از سال 1360 تا 1368 ریاست این دانشکده را برعهده گرفت. 

 رییس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: دوره ریاست دکتر خواجویان مقارن با انقلاب فرهنگی و بحران‌های اوایل انقلاب بوده است، ولی او با تدبیر مثال‌زدنی توانست این بحران ها را پشت سر بگذارد.

 دکتر ساکت با بیان اینکه دکتر خواجویان از روحیه‌ای جمع‌گرا و نوع‌دوستانه‌ برخوردار بود، تصریح کرد: دکتر خواجویان همواره به همکاران و دانشجویان خود در حوزه‌های مختلف یاری می‌رساند و هرگز درصدد حذف کسانی که در عقیده و اندیشه با وی مخالف بودند، برنیامد و همواره تلاش داشت که تمام آنان را در حوزه‌های مختلف به کار گیرد.

 وی یادآور شد: در مراسم بزرگداشت دکتر محمدکاظم خواجویان، دوستداران، همکاران و دانشجویان وی حضور خواهند داشت و به ایراد سخنرانی و بیان خاطرات خواهند پرداخت و همچنین از کتاب " روشنان دانشگاه" که مجموع خاطرات دوستداران این استاد است، رونمایی خواهد شد.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار