برگزاری همایش روز ملی آمار و برنامه ریزی در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری همایش روز ملی آمار و برنامه ریزی در دانشگاه فردوسی مشهد

مراسم گرامیداشت روز ملی آمار و برنامه‌ریزی، با حضور اساتيد، دانشجویان و متخصصان علم آمار در تالار فارابی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار ‌شد.

میهمانان ویژه این مراسم اعضای هیات رئیسه دانشکده علوم ریاضی، پیشکسوتان بازنشسته گروه آمار، رئیس و معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوی و همچنین معاون توسعه و برنامه ریزی و مدیر آمار شهرداری مشهد بودند.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه در این مراسم دکتر امینی مدیر گروه آموزشی آمار دانشگاه فردوسی مشهد ، ضمن خیر مقدم به میهمانان و شرکت کنندگان در مراسم، نامه رئیس انجمن آمار به مناسبت گرامیداشت روز ملی آمار را قرائت کرد.

سپس دکتر رزمخواه دبیر همایش روز ملی آمار و برنامه‌ریزی ، در خصوص تعامل دوطرفه بیش از پیش گروه آمار دانشگاه با سازمان مدیریت و شهرداری توضیحاتی ارائه نمود.

در ادامه این همایش ، مهندس نعیمی، معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوی به ذکر مزیت سرشماری اینترنتی و نیاز مبرم کشور به استفاده صحیح از آمار پرداخت.

دکتر صادقپور، عضو هیات علمی گروه آمار دانشکده علوم ریاضی دانشگاه، سخنران بعدی همایش بود که در بخشی از سخنان خود به لزوم اهمیت دادن سایر سازمان ها به آمار و به کارگیری فارغ التحصیلان این رشته در انجام پروژه ها و امور جاری آماری آن سازمان ها اشاره کرد.

مدیر آمار شهرداری مشهد، مهندس عبدالله زاده نیز به ظرفیت های این سازمان برای ورود دانشجویان آمار به پروژه های آماری اشاره کرد و خواستار همکاری اعضای هیات علمی گروه آموزشی آمار دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد برای کمک به معضل طرح های سطح سنجی شدند.

ذکر خاطرات اساتید پیشکسوت گروه آمار دکتر حسن صادقی و دکتر سید محمدمهدی طباطبایی زینت بخش مراسم این روز بود.

در پایان مراسم از دانشجویان حائز رتبه های برتر و خانم ملیحه خیردوست که موفق به کسب رتبه پنجم المپیاد دانشجویی آمار سال 1395 شده بودند، با حمایت قطب علمی داده های ترتیبی و فضایی دانشگاه فردوسی مشهد تقدیر به عمل آمد.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار