دانشگاه فردوسی مشهد دارای کهکشانی از چهره های برجسته علمی، فرهنگی و اجتماعی است

ارسال شده در تاریخ :
دانشگاه فردوسی مشهد  دارای کهکشانی از چهره های برجسته علمی، فرهنگی و اجتماعی است

دکتر معین، وزیر اسبق علوم، تحقیقات و فناوری در آیین بزرگداشت دکتر محمدکاظم خواجویان، با اشاره به رسالت اصلی دانشگاه مبنی بر خدمت به جامعه و رشد و پیشرفت کشور، اقدام دانشگاه فردوسی مشهد در برگزاری مراسم بزرگداشت برای مفاخر دانشگاه را تحسین کرد و گفت: دانشگاه فردوسی مشهد با حضور نخبگانی چون پروفسور فاطمی، استاد آشتیانی، دکتر حائری، دکتر مدیر شانه چی، دکتر واعظ زاده و دکتر خواجویان همیشه در کشور مطرح بوده است.

وی کادرسازی در رشته تاریخ و مطالعات اسلامی را یکی از نقش های اصلی دکتر خواجویان دانست و ادامه داد: ارائه الگوی موفق از مدیریت دانشگاهی در سال های سخت اوایل انقلاب و عمل کردن براساس یک روشنفکر راستین که علاوه بر عمل کردن به وظایف خود به نشر حقایق دینی نیز کمک می کند، از دیگر ویژگی های شخصیتی دکتر خواجویان می باشد.

دکتر معین با بیان اینکه تعهد و رسالت اجتماعی و ترویج علم در سطح جامعه و عمومی کردن علم از وظایف دیگر دانشگاه است، اظهار کرد: مرحوم خواجویان از جمله افرادی بودند که به رسالت اجتماعی خویش که حضور در نهادهای مدنی و خیریه هاست به خوبی عمل کردند.

وی اضافه کرد: دولت در پیشرفته ترین جامعه ها هم نمی تواند به تنهایی و بدون حضور سرآمدان علمی عمل کند و نخبگان علمی دانشگاهی باید به کمک دولت بیایند و این کار تنها با حضور دانشگاهیان در نهادهای مدنی جامعه امکان پذیر است.

وزیر اسبق علوم، تحقیقات و فناوری به شکاف دانشگاه و جامعه اشاره نمود و اظهار داشت : جامعه دانشگاهی باید به کم شدن این شکاف  کمک کند.

30398

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار