پنجاه و سومین نشست شورای مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های منطقه 9 کشور به کار خود پایان داد

ارسال شده در تاریخ :
پنجاه و سومین نشست شورای مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های منطقه 9 کشور به کار خود پایان داد

پنجاه و سومین نشست شورای مدیران فرهنگی اجتماعی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منطقه 9 کشور، پس از دو روز برگزاری در دانشگاه فردوسی مشهد، روز چهارشنبه 12 آبان ماه، به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، اختتامیه نشست پنجاه و سوم مدیران فرهنگی دانشگاه های منطقه 9 کشور روز چهارشنبه با حضور آقایان دکتر علی یوسفی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد ، دکتر کامران داوری معاون دانشجویی و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های منطقه 9 کشور برگزار شد.

در این جلسه آقای دکتر محمدی سرپرست معاونت فرهنگی دانشگاه بیرجند و دبیر دبیر شورای مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منطقه 9 کشور، ضمن تشکر از معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد بدلیل میزبانی و برگزاری این نشست به جمع بندی نتایج حاصل از این نشست دو روزه پرداخت و با اشاره به تجربیات ارائه شده در کارگاه ها و نشست های تخصصی ابراز امیدواری کرد، پیشنهاد ها در خصوص بازخوانی کامل آیین نامه تشکل های دانشجویی مورد توجه قرار گیرد و موارد عدم تطابق آن و پاسخ ارجاع شده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به سوالات ارجاع شده، از طریق دبیرخانه منطقه 9 به اطلاع دانشگاه های عضو برسد.

 در این نشست دو روزه کارگاه فعالیت های داوطلبانه و توانمندسازی فرهنگی و اجتماعی توسط آقای دکتر کرمانی از اعضای هیات علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید. در این کارگاه دکتر کرمانی با ذکر اصول، کارکرد و انتظارت از فعالیت های داوطلبانه، به امکان مهارت آموزی، افزایش اعتماد به نفس افراد و تقویت کار تیمی در پس انجام فعالیت های داوطلبانه اشاره کرد. وی در ادامه به الزامات طرح ها و برنامه های توانمندسازی اشاره کرد و به ذکر مثال هایی از توانمندی های اعضای تشکل های دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد پرداخت.

دیگر نشست تخصصی برگزار شده در این گردهمایی، ارائه گزارش پایش فضای فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد توسط آقای دکتر اکبری استادیار گروه علوم اجتماعی این دانشگاه و تحلیل محتوای نشریات دانشجویی توسط آقای فتاح زاده دانشجوی دکتری علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد بود که با استقبال مخاطبان همراه و مورد توجه قرار گرفت.

دکتر اکبری به معیارها و شاخص های ارزیابی، روش اجرای پایش، توزیع پرسش نامه ها، تیم سنجش افکار و نتایج حاصل از این تحقیق در ابعاد مختلف پرداخت. در ادامه این نشست تخصصی، نقاط قوت و ضعف فضای فرهنگی دانشگاه، چالش ها و تهدید های پیش رو و نمونه ای از توصیه های مدیریتی قابل توجه به استحضار شرکت کنندگان رسید.

در حاشیه این نشست، نمایشگاه صنایع دستی شامل زیورآلات، معرق، تابلوهای سفالی، معرق فیرزوه، فیروزه کوبی، کیف و مصنوعات چرم و میناکاری در نگارخانه مجتمع کانون های فرهنگی دانشگاه برگزار شد که تا دو شنبه هفدهم آبان 95 برپا خواهد بود.

گفتنی است در پایان این نشست و در آستانه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، مدیران شرکت کننده ، پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد امام رضا علیه السلام با حضور در مزار شهدای گمنام دانشگاه فردوسی مشهد و یادمان شهدای دانشگاه، به مقام شامخ این شهیدان والامقام ادای احترام کردند.

خبرنگار : اکرمی

30408

30409

30407

30404

30406

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار