رئيس مركز مشاوره و توانمندسازی فرهنگی اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد منصوب شد

ارسال شده در تاریخ :
رئيس مركز مشاوره و توانمندسازی فرهنگی اجتماعی دانشگاه  فردوسی مشهد منصوب شد

دكتر محمد كافی، رئيس دانشگاه فردوسی مشهد، در حكمي دكتر حسين كارشكی دانشیار گروه آموزشی علوم تربیتی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی را به عنوان رئيس مركز مشاوره و توانمندسازی فرهنگی اجتماعی دانشگاه منصوب کرد.

در این حکم آمده است :

ضمن تشكر از خدمات ارزشمندتان طي مدت تصدي  مركز مشاوره دانشجویی ، با عنايت به مراتب تعهد، تجربه و شايستگی هاي جناب عالی، به موجب اين حكم با حفظ وظايف آموزشی و پژوهشی به عنوان “ رئيس مركز مشاوره و توانمندسازی فرهنگی اجتماعی” دانشگاه منصوب مي شويد.

اصلاح ساختار و ادغام معاونت های «فرهنگی و اجتماعی» و «دانشجویی»، فرصت جديدی را براي پيشگيری از انواع آسيبهای روانی و اجتماعی در دانشگاه فراهم آورده است. اميد است با اتخاذ تدابير مناسب در چارچوب برنامه راهبردي و سياست هاي كلان دانشگاه، در انجام اين مسئوليت حساس  موفق و مويد باشيد.

.

لازم به ذکر است :

نام قديم مركز مشاوره دانشجوئي  در ساختار جديد معاونت “ فرهنگي اجتماعي و دانشجوئي “ به عنوان “ مركز مشاوره و توانمندسازي فرهنگي اجتماعي “ تغيير يافته است . بعلاوه  در وظايف و ماموريت هاي اين مركز نيز تغييرات محسوسي رخ داده  كه مهمترين آنها سپردن مسئوليت  آموزش و توان افزائي فرهنگي اجتماعي  دانشگاهيان است .

از اهم وظايف اين مركز در ساختار جديد عبارتند از : 

1 - برنامه­ ريزي براي ارتقاي توانمنديها و مهارتهاي زندگي دانشگاهيان به تناسب نيازها و شرايط؛

2 - برنامه ريزي و اهتمام در پيشگيري از انواع اختلالات و آسيبهاي رواني ، اجتماعي ، تربيتي و اخلاقي در دانشگاه بويژه در محيطهاي خوابگاهي؛  

3 - مديريت فرايند مشاورۀ دانشجويي در زمينه‌هاي تحصيلي، شغلي، ازدواج، رفاه، سلامت و ساير زمينه­ هاي مورد نياز .

4 - برنامه‌ريزي به منظور توسعه آموزشهاي فرهنگي، سياسي ، تربيتي و اخلاقي و نظارت بر آنها؛

5 - طراحي سازكارهاي لازم براي تقويت عناصر مثبت فرهنگي در دانشگاه از قبيل تفكر و قدرت نقادي، خودباوري، اميد به آينده، احترام به حقوق ديگران، نظمپذيري، وجدان كاري و احترام به قانون.

رئیس مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه از سال 93 تاکنون و معاون آموزشی فرهنگی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی در حال حاضر از سوابق اجرایی دكتر حسين كارشكی می باشد

 .

گفتنی است :  دکتر حسین کارشکی دانشیار گروه آموزشی علوم تربیتی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه می باشد که نگارش و تاليف سه كتاب، ترجمه سه اثر، نگارش و نشر بيش از 80 مقاله در نشريات علمي پژوهشي داخلي، 10 مقاله در نشريات علمي پژوهشي خارجي، بيش از 55 مقاله در همايش هاي داخلي، ده مقاله در كنفرانسهاي خارجي را در کارنامه خود دارد.

ایشان عضو هيات علمي برگزيده گروه علوم انساني دانشگاه فردوسي مشهد در سال 1395، و دبير علمي اولين همايش كاربرد يافته هاي علوم شناختي در تعليم و تربيت، عضو هيات تحريريه يك نشريه علمي پژوهشي نیز بوده اند.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار