انتخابات شورای صنفی دانشجویان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود

ارسال شده در تاریخ :
انتخابات شورای صنفی دانشجویان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود

پس از وقفه ای چندساله و پس از بازنگری و ابلاغ آئین نامه و دستور العمل جدید شورای صنفی دانشجویان در خرداد ماه سال جاری، براساس یک برنامه ریزی دقیق و زمان بندی شده ،انتخابات شورای صنفی دانشجویان در دانشگاه فردوسی مشهد ، برگزار می شود.

روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد گفتگویی با دکتر داوری معاون دانشجویی دانشگاه انجام داده است که حاصل این گفتگو در ذیل درج شده است:

شورای صنفی دانشجویان در واقع یک مردم نهاد دانشجوئی برای پیگیری مطالبات و حقوق صنفی دانشجویان است . در آئین نامه شورای صنفی ، حقوق صنفي دانشجویان شامل مجموعه اي از خدمات دانشجوئی در محدوده دانشگاه است که از جمله آنها امور تغذيه، خوابگاه ، تربیت بدنی ، بیمه و وام ، خدمات کمک آموزشی و پژوهشی است.

ازجمله اهداف تشکیل شورای صنفی دانشجویان کمک به بهبود شرایط رفاهی و تحصیلی دانشجویان در دانشگاه و تقویت فضای همکاری و همدلی بين دانشجويان و مسئولين دانشگاه در جهت رفع مشکلات صنفی رفاهی دانشجویان است. دانشجویان با حضور و فعالیت در شوراهای صنفی ، هم از نزدیک با امکانات و محدودیت های دانشگاه برای پاسخگوئی به مطالبات صنفی آشنا می شوند و هم از طریق گفتگو و مذاکره منطقی با مسئولین دانشگاه به خوبی می توانند مطالبات صنفی خود را پیگیری نمایند.

برای دانشگاه نیز تشکیل شوراهای صنفی یک فرصت برای بهبودی است و دانشگاه می تواند با مشارکت و همکاری شوراهای صنفی ، برنامه ها و تدابیرمناسب تری را برای ارائه خدمت به دانشجویان ، اتخاذ نماید.

براین نکته نیز باید تاکید کنم که درآئین نامه شورای صنفی تصریح شده شوراهاي صنفي مجاز به انجام فعاليت و موضع گيري سياسي و همكاري، همسويي و حمايت از تشكلها و جريانهاي سياسي داخلي و خارج دانشگاه ها نیستند.خوشبختانه در دانشگاه فردوسی مشهد ، انواع تشکل های دانشجوئی اعم از تشکل های سیاسی ، انجمن های علمی و کانون های فرهنگی شکل گرفته و مطالبات غیرصنفی به راحتی از طریق این تشکل ها ، قابل پیگیری هستند.

با توجه به ادغام معاونت دانشجوئی و معاونت فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه فردوسی مشهد لازم است اعلام کنم مسئولیت برگزاری انتخابات شورای صنفی در این دانشگاه بر عهده " مدیریت فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه" سپرده شده و انشاء الله طی چند روز آینده ،مراحل و جزئیات مربوط به برگزاری انتخابات شورای صنفی به اطلاع دانشجویان عزیز خواهد رسید.

امیدوارم انتخابات این شورا با استقبال گسترده و آگاهانه دانشجویان روبرو شود و از هم اینک ، دانشجویان علاقه مند به فعالیت های صنفی ، خود را برای ورود به عرصه این انتخابات آماده نمایند.

برای مشاهده و مطالعه آیین نامه شورای صنفی دانشجویان دانشگاه های کشور اینجا را کلیک کنید

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار