معرفی سامانه سند، سایت نشریات دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
معرفی سامانه سند، سایت نشریات دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد

یکی از مزایای و امکانی که فضای مجازی و اینترنت برای صاحبان رسانه و مخاطبان فراهم آورده است ارتباط سریع و آسان است. دسترسی  راحت به تمام شماره های نشریات و مجلات به طور کامل، بدون نیاز به  فضای فیزیکی برای آرشیو ، موجب افزایش رشد مخاطبان مجلات شده است.

یکی از مشکلات موجود در حوزه نشریات دانشجویی، با توجه به شمارگان پایین انتشار نشریات، عدم دسترسی اکثریت جامعه دانشگاهی به نشریات منتشر شده است.

در اقدامی تازه و بی‌نظیر، خانه‌ نشریات دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه فردوسی مشهد اقدام به راه اندازی سامانه جامع نشریات دانشجویی با عنوان «سند» نمود که به وسیله آن محتوای کامل  نشریات دانشجویی و آرشیو این نشریات در دسترس دانشگاهیان قرار می گیرد.

سامانه سند دانشگاه فردوسی مشهد، با برطرف نمودن مشکلات توزیع و انتشار، و با ایجاد یکپارچگی میان صاحبان محتوای نشریات دانشجویی در سطح دانشگاه فردوسی مشهد، بستر مناسبی برای سازماندهی و ایجاد امکان دسترسی سریع به منابع اطلاعاتی و نسخه الکترونیکی نشریات فعال را برای جامعه دانشگاهی فردوسی فراهم می‌آورد.

همچنین استفاده رایگان از سامانه سند، توزیع آسان، کاهش زمان دسترسی به محتوای نشریات، عدم محدودیت مكان، وجود آرشیو الكترونیكی، بازخورد عالی، دسترسی نامحدود و كامل به اطلاعات موجود، كیفیت بالا در اطلاع رسانی با اتكا به قابلیت‌های چندرسانه‌ای، میدان دادن به نشریات مستقل به علت نیاز به پشتوانه مالی كمتر و آگاهی از اخبار و اطلاعیه‌های خانه نشریات دانشگاه فردوسی مشهد، از جمله مزایای استفاده از این سامانه است.

گفتنی است سامانه سند با مراجعه به آدرس sanad.um.ac.ir  قابل مشاهده می باشد.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار