مراسم بزرگداشت روز کتاب ، کتاب خوانی و کتابدار در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :
مراسم بزرگداشت روز کتاب ، کتاب خوانی و کتابدار در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

به مناسبت روز کتاب ، کتاب خوانی و کتابدار مراسمی در روز دوشنبه 24 آبان ماه 1395 با حضور کتابداران دانشگاه در مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، در این مراسم دکتر زهره عباسی رئیس مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی ضمن خوش آمدگویی به کتابداران و اعضاء هیئت علمی گروه علم اطلاعات و دانش شناسی، گزارشی از اقدامات مهم انجام گرفته در سال جاری را ارئه نمود. این گزارش شامل احداث سالن مطالعه در مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی، افزایش ظرفیت قرائت خانه ساختمان شماره دو کتابخانه مرکزی، فاز اول وب سایت سه زبانه مرکز و همچنین دیجیتال سازی پایان نامه ها و خدمات ارائه آنها به صورت الکترونیکی بود.

سپس دکتر بهرامی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد از تلاشهای کتابداران تقدیر کرده و رسالت آنها را در دو بخش رفع نیاز جامعه و همچنین فرهنگ سازی عنوان کرده و تاکید کرد فرهنگ بدون کتاب معنایی ندارد.

وی ضمن اشاره به واسپاری فرایند علم سنجی دانشگاه فردوسی مشهد را به مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی به عنوان اولین دانشگاه در کشور، حمایت همیشگی خود را از کتابخانه و کتابداران دانشگاه اعلام کرد.

تعدادی از اساتید علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه فردوسی مشهد ، دکتر محمد حسین دیانی، دکتر رحمت الله فتاحی، دکتر اعظم صنعت جو، دکتر مجتبی کفاشان، دکتر حسن بهزادی نیز در این مراسم حاضر بودند که دکتر دیانی و دکتر فتاحی نیز این روز را به کتابدارن تبریک گفتند.

در این نشست دکتر نقیب نقوی عضو هیئت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی و کتابدار سابق مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد و همچنین دکتر مهرام رئیس سابق این مرکز نیز حضور داشتند.

در پایان این مراسم از فاز اول وب سایت سه زبانه مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی رونمایی گردید.

همچنین از تعدادی از همکاران کتابخانه مرکزی تقدیر گردید و هدایایی به رسم یادبود به میهمانان تقدیم شد.

30484

30485

30483

.

برای مشاهده عکس های بیشتر اینجا را کلیک کنید

 .

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

    
  نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

  نظرات (1 نظر)

  کتابدار
  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۲

  با سلام
  مراسم بسیار عالی بود. تشکر از ریاست محترم کتابخانه سرکارخانم دکتر عباسی بابت نشان دادن وجهه واقعی کتابداران دانشگاه.

  آخرین اخبار