دیدار رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با رئیس دانشگاه لبنان

ارسال شده در تاریخ :
دیدار رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با رئیس دانشگاه لبنان

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد همراه با هیات عالی رتبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز  سه شنبه 25 آبان ماه 1395 با رئیس جدید دانشگاه لبنان دیدار کرد.

در این دیدار که معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حضور داشت دکتر محمد کافی با تبریک انتصاب دکتر ایوب به ریاست دانشگاه بزرگ لبنان به سابقه تفاهم نامه های میان دو دانشگاه از سال 1388 اشاره کرد که تاسیس گروه زبان و ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی در سال 1390 در دانشگاه لبنان توسط دانشگاه فردوسی مشهد، برگزاری دومین همایش بین المللی ادبیات تطبیقی فارسی و عربی در سال 1394 با مشارکت دانشگاه لبنان، اعزام دکتر احسان قبول به دانشگاه لبنان از سال 1387 برای تدریس زبان و ادبیات فارسی و سردبیری ایشان بر مجله الدراسات الادبیه دانشگاه لبنان اجرایی شده است.

دکتر کافی ضمن تاکید بر ادامه همکاریها در حوزه زبان و ادبیات فارسی بر گسترش روابط میان دو دانشگاه در بخشهای مهندسی، علوم پایه، دامپزشکی و دیگر حوزه های علوم انسانی اشاره کرد و زیرساختهای آموزش مجازی دانشگاه فردوسی مشهد را عاملی مهم در تسهیل و تسریع روابط میان دو دانشگاه دانست.

در این دیدار که دکتر احسان قبول رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد دکتر کافی را همراهی می کرد دکتر ایوب رئیس دانشگاه لبنان نیز با اشاره به جایگاه بلند ایران در حوزه دانش در منطقه و پیشرفتهای چشمگیر دانشگاههای ایران از دانشگاه فردوسی مشهد برای تاسیس گروه زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه لبنان تشکر کرد و آمادگی این دانشگاه را برای تعمیق روابط با دانشگاه فردوسی مشهد خصوصا در بخشهای تحصیلات تکمیلی و پژوهشی اعلام کرد.

شایان ذکر است که دانشگاه لبنان بزرگنرین و تنها دانشگاه دولتی کشور لبنان است که  از بزرگترین دانشگاههای منطقه به شمار می آید.

30504

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار