برگزاری همایش منطقه ای و نمایشگاه دانشجویی با عنوان "دانشگاه عاری از دخانیات"

ارسال شده در تاریخ :
برگزاری همایش منطقه ای و نمایشگاه دانشجویی با عنوان

روز چهارشنبه 26 آبان ماه 95 دانشگاه فردوسی مشهد میزبان همایش منطقه ای و نمایشگاه دانشجویی با عنوان "دانشگاه عاری از دخانیات" با همکاری وزارت علوم، ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی، با مشارکت مراکز مشاوره دانشجویی و کانون های دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه 9 و استان خراسان رضوی در تاریخ به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد بود.

هدف از این همایش تبیین نقش دانشجویان و همسالان در گسترش فعالیت های بهداشت روانی، جلب حمایت حداکثری دانشجویان در پیشگیری از سوء مصرف مواد بویژه سیگار و قلیان (دخانیات ) در دانشگاههای منطقه، استفاده بیشتر ازظرفیت و توانمندی های علمی، فرهنگی، هنری و اجرایی دانشجویان در برنامه های اجتماعی، ارتقاء سطح سلامت روانی، اخلاقی و اجتماعی دانشجویان دانشگاههای منطقه بود.

در این همایش دکتر یعقوبی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، دکتر داوری و دکتر یوسفی معاونین دانشجویی و فرهنگی- اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد، برخی معاونین دانشگاه های استان، مدیریان مراکز مشاوره منطقه و استان و اعضای شورای مرکزی کانونها حضور داشتند.

همچنین در این همایش، نمایندگان 20 دانشگاه منطقه 9 کشوری و 30 دانشگاه دولتی و غیر دولتی استان خراسان رضوی شرکت کردند که در حاشیه آن نمایشگاهی نیز با حضور این دانشگاه ها برگزار گردید.

حضور و مشارکت دانشگاه های غیردولتی و غیرانتفاعی در نوع خود برای اولین بار در این صورت گرفت.

همایش منطقه ای و نمایشگاه دانشجویی در دو بخش مسابقه دانشجویی و پنل تخصصی برگزار شد.

بخش اول: مسابقه دانشجویی پیرامون موضوع دانشگاه عاری از دخانیات در قالب های کتاب، مقاله، پژوهش، عکس، نقاشی، کاریکاتور، فیلم کوتاه و نمایشنامه، بود. در این بخش بیش از 150 اثر از دانشجویان دریافت و موردارزیابی قرار گرفت و آثار منتخب مورد تقدیر قرار گرفتند.

بخش دوم متشکل از دو پنل تخصصی بود که هدف این پنل ها تبین نقش کانون های همیاران سلامت روان در توسعه و ترویج برنامه های بهداشت روانی در دانشگاهها است. این پنل ها با حضور جناب آقای دکتر یعقوبی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، دکتر رضائی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر اصغرپور مدیر فرهنگی و فعالیتهای داوطلبانه دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد. دو پنل با عناوین زیر در روز همایش برگزار شد:

پنل اول : با موضوع نقش کانون همیاران سلامت روان در بهداشت روانی دانشجویان

پنل دوم : با موضوع علل مصرف دخانیات و مواد مخدر در محیط های دانشگاهی

30529

30530

30526

30528

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار