شانزدهمین جشنواره نشريات دانشجويی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :
شانزدهمین جشنواره نشريات دانشجويی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

مراسم اختتاميه شانزدهمین جشنواره نشريات دانشجويي دانشگاه و تقدير از نشریات برگزیده با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ، دکتر یوسفی معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه ، دکتر اصغر پور مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه و دکتر ابراهیمی مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد در روز سه شنبه2 آذر ماه 95 در محل آمفي تئاتر دانشكده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد .

دکتر یوسفی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ضمن خیر مقدم به میهمانان و دانشجویان و تشکر از برگزار کنندگان این جشنواره اظهار داشت دانشگاه فردوسی مشهد با برگزاری این جشنواره ها تلاش می کند فرصت هایی برای دانشجویانی که مایل هستند در این حوزه کار کنند فراهم نماید تا این دانشجویان با انتشار نشریه افکار خود را گسترش دهند.

دکتر یوسفی در ادامه سخنان خود به سامانه سند و کارایی این سامانه اشاره نمود که دانشجویان می توانند نشریات خود را در این سامانه در معرض دید همگان قرار دهند

دکتر اصغرپور مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه فردوسی مشهد نیز ضمن خیر مقدم اظهار داشت فضای دانشگاه با برگزاری چنین جشنواره هایی امیدبخش بوده و هدف از این برنامه ها را ارج گذاری به قلم و اندیشه ورزی دانست و افزود افکار دانشجویان از جمله ارزشمندترین عناصر فرهنگی هستند که درکشورمان تولید می شود. وی ادامه داد وجود نشریات دانشجویی برای زنده نگهداشتن فضای دانشگاه ضروری است و تاکنون 94 نشریه دانشجویی در دانشگاه فعال می باشند.

سپس با حضور دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر یوسفی معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه ،دکتر اصغر پور مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه از نشریات برتر در چهار بخش مجموعه آثار برتر، بخش آزاد اندیشی ، بخش نشریات برتر و بخش پر مخاطب ترین نشریه تقدیر گردید.

در بخش محتوای فرهنگی و اجتماعی، نشریه سلام بعنوان برترین نشریه و از نشریات گفتمان،سیمرغ ،مکث و گنجینه ثقلین قدردانی شد.

در بخش محتوای علمی،دو نشریه رویان و دامپزشک ایرانی رتبه برتر مشترک و نشریه آتلیه آزاد شایسته تقدیر شد.

در بخش روزنامه نگاری  نشریه رویان  رتبه برتر و نشریه  روزنه  شایسته تقدیر شد.

در بخش  صفحه آرایی  نشریه  ارغنون  رتبه برتر و  نشریه  شب اهنگ  شایسته تقدیر شد.

در بخش  انتشار منظم  نشریه  آئینه  رتبه برتر  این جشنواره را کسب نمود.

در بخش  ویژه آزاد اندیشی  نشریه  وقایع اتفاقیه  رتبه برتر  و نشریه  سیاست نامه و نشریه آئینه  شایسته تقدیر شد.

در بخش نشریات فرهنگی و اجتماعی ،نشریات وقایع اتفاقیه و گنجینه ثقلین،مقام اول مشترک،ارغنون رتبه دوم شب آهنگ بعنوان رتبه سوم مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش  نشریات علمی به ترتیب نشریات رویان،سیاست نامه و روزنه رتبه اول تاسوم را به خود اختصاص دادند.

در بخش  پر مخاطب ترین نشریه وقایع اتفاقیه رتبه برتر  شانزدهمین جشنواره نشریات دانشجویی را به خود اختصاص داد.

لازم به ذکر است در جشنواره امسال 21 نشریه در قسمت نشریات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی شرکت کرده و سهم نشریات علمی نیز 19 نشریه بود. از میان 40 نشریه، 18 نشریه متعلق به نشریات انجمن علمی، 6 نشریه متعلق به کانون های فرهنگی و هنری، 4 نشریه متعلق به بسیج دانشجویی، 2 نشریه متعلق به جامعه اسلامی دانشجویان، 8 نشریه مستقل و در نهایت انجمن اسلامی دانشجویان و سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی هر کدام یک نشریه بود.

خبرنگار : ایمانیان

30538

30537

30536

30539

.

برای مشاهده عکس های بیشتر اینجا را کلیک کنید

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار