بازدید کتابداران مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد از مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه

ارسال شده در تاریخ :
بازدید کتابداران مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد از مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه

تعدادي از کتابداران مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد به همراه خانم دکتر عباسی، رئیس این مرکز، روز سه شنبه، 2 آذر در مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه حضور یافتند و پس از بازدید از مکان موقت موزه، در جریان فعالیت متنوع مركز بويژه بخش مستندسازی قرار گرفتند.

دکتر ساکت، رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه در این بازدید با اشاره به نزدیکی فعالیت دو واحد، گفت: کتابخانه مرکزی با در اختیار داشتن کتاب های قدیمی، ارتباط با استادان دانشگاه و تخصص در امر آرشیوسازی می تواند مرکز را در ارائه بهتر خدمات یاری کند.

وی ادامه داد: همکاران کتابخانه مرکزی می توانند به عنوان یار مرکز در دانشگاه چنانچه عکس، سند و یا مدرکی از تاریخ دانشگاه پيدا کردند، آن را در اختيار مرکز قرار دهند تا بدين ترتيب مركز را در جمع آوری پیشینه دانشگاه کمک نمایند.

دکتر ساکت با بیان اینکه کتابخانه مرکزی قلب فرهنگی دانشگاه به حساب می آید، اظهار کرد: مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه، كتابخانه مركزي را يار و ياور خود مي داند.

رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه سپس تاریخچه ای از روند احياي مرکز بيان كرد و قسمتی از برنامه های پیش روی این مرکز را برشمرد.

خانم دکتر عباسی، رئیس مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه نیز ضمن تشکر از همکاری مرکز آثار مفاخر و اسناد، فعالیت مرکز برای جمع آوری پیشینه دانشگاه را قابل تحسین دانست و یادآور شد: مرکز در دوره جدید فعالیت خود اقدامات قابل توجهی برای معرفی تاريخ دانشگاه انجام داده است که بسیار قابل تامل است.

در ادامه کتابداران مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه از مکان موقت موزه بازدید و با بخش مستند و آرشیوسازی مرکز آشنا شدند.

30542

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار