نشست صمیمانه مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی دانشگاه با رئیس دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :
نشست صمیمانه مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی دانشگاه با رئیس  دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

نشست صمیمانه مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی دانشگاه با رئیس دانشگاه فردوسی مشهد روز سه شنبه 2 آذر ماه 1395 در محل مجتمع رفاهی دانشگاه، برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر کافی رِئیس دانشگاه در نشستی صمیمانه با 80 نفر از اعضای نشریات دانشجویی ضمن تشکر از اصحاب نشریات دانشجویی دانشگاه به خاطر برگزاری جشنواره نشریات در دانشگاه، به  بیان خاطره ای از سفر اخیرش به لبنان پرداخت و گفت: در بازدیدی که از دانشگاه های لبنان داشتم آنچه که بیشتر از همه توجهم را جلب کرد  نشریات و توجه ویژه ی آن ها به مطالعه بود.

وی افزود : در جشنواره ی نشریات دانشجویی صرف نظر از کسب مقام آن چه که اهمیت دارد این است که دست اندر کاران نشراز ابتکارات موفق ،تجربیات خوب و قلم های زیبا الگو بگیرند .

دکتر کافی در ادامه بیان کرد: باتوجه به اینکه در سطح کشور در زمینه ی دانش آموختگان فرهنگی به شدت احساس نیاز می شود. ما تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا شما بعد از خروج از دانشگاه بتوانید به درستی ایفای نقش بکنید .

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد خاطرنشان کرد: مهم ترین رسالت چنین جشنواره هایی تبادل تجربیات است.اگر به جای انتقاد کردن هرکس وظیفه و مسئولیت خود را به درستی انجام دهد جامعه راحت تراصلاح می شود . ما خواهان این هستیم که مشکلات را از زبان خود دانشجویان بشنویم .

دکتر کافی ضمن اشاره به تغییر و تحولات در زمینه نشر و چاپ در دانشگاه و جدایی چاپخانه از مرکز نشر تاکید کرد : دانشگاه فردوسی مشهد از لحاظ پشتیبانی مالی نشریات نسبت به دانشگاه های دیگر از سطح بالایی برخوردار است و محدودیت های کمتری در این زمینه برای نشریات اعمال می کند.

در ادامه مراسم پرسش ها، پیشنهادات و انتقاداتی از سوی دانشجویان حاضر مطرح شد که دکتر کافی، رئیس دانشگاه، دکتر یوسفی معاون فرهنگی و اجتماعی به آن ها پاسخ دادند.

دکتر یوسفی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، ضمن قدر دانی از مدیران مسئول و سردبیران نشریات ابراز کرد: خوشحالم که دانشجویان نظرات خود را با صراحت بیان می کنند زیرا که این چنین گفت وگوهایی هم به نفع دانشگاه است و هم به نفع دانشجویان.

دکتر یوسفی در راستای پاسخ به مشکلات مطرح شده به عملی بودن  طرح جشنواره نشریات در سطح استانی و منطقه ای اشاره کرد و افزود: در راستای پیشنهاد مطرح شده برای حضور نشریات علمی در رقابت نشریات پرمخاطب می توان به این نکته توجه داشت که بعضی نشریات صرفا علمی نیستند و در واقع علمی اجتماعی اند و نوع فعالیت آن ها فراتر از رشته است. لذا حضورآن ها در رقابت ها امری امکان پذیر است.

 وی در ادامه به پیشنهاد مطرح شده در رابطه با تشکیل اتاق فکر خانه ی نشریات واکنش مثبت نشان داد و بیان کرد:خانه نشریات باهمکاری دبیران می توانند نهاد مشاوره ای را ایجاد کنند و از افراد باتجربه در آموزش ، داوری و هم فکری استفاده کنند.

خبرنگار : یعقوب پور

n.d.224

n.d.222

n.d.220

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار