تکمیلی - نشست صمیمانه نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با فعالان انجمن های علمی دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
تکمیلی - نشست صمیمانه نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با فعالان انجمن های علمی دانشگاه فردوسی مشهد

نشست صمیمانه دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور دکتر اصغرپور مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه دانشگاه  با اعضای شورای دبیران انجمن های علمی دانشگاه فردوسی مشهد روز سه شنبه 9 آذر ماه 1395 در محل سالن شورای دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد ، دکتر مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن بیان خاطراتی از دوران دانشجویی خود اظهارداشت : دوران دانشجویی ما دوران خاصی بود و دانشگاه جایگاه علم و اندیشه و خلاقیت و نوآوری بود و هر دانشجو صرفا بااین هدف فعالیت می کرد که باید فردای کشور خود را بسازد و هرکس در هر جایگاهی اندیشه برای ساختن داشت، لذا ما تصمیم گرفتیم تا رسیدن به قدرت را وسیله ای برای برقراری عدالت قرار دهیم تا بتوانیم به جامعه و کشورمان کمک کنیم و به شما هم توصیه میکنم که فعالیت های خود در انجمن ها را ابتدا با شناخت وضعیت، سازماندهی کنید و با هدف گذاری و برنامه ریزی توانمندی خود را افزایش دهید تا بتوانید از وابستگی به قدرت های جهانی بی نیاز شوید.

وی در ادامه ضمن درخواست از دانشجویان برای داشتن تقوا گفت : تقوا یعنی مدیریت و تصمیم گیری بدون خطا. انسان متقی می تواند حق رابگوید، حق گفتن باعث عدم وابستگی می شود . لذا توصیه ی بنده به شما این است که سعی کنید در هر جایی بدون خطا حرکت کنید تا بدون خطا پرقدرت و توانمند شوید .

دکتر پزشکیان ضمن حمایت از توانمند سازی و بکارگیری صاحبان علوم و فارغ التحصیلان ماهر در عرصه عمل و دعوت به عمل محوری بجای تئوری محوری بیان کرد:باهدف گذاری دقیق خود را توانمند کنید،  زیرا اگر عالم باشید جامعه به شما نیاز دارد و شما نیز باید در خدمت جامعه باشید.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پیشنهادات و صحبت های ارائه شده از سوی دبیران انجمن هاپی علمی دانشگاه فردوسی مشهد عنوان کرد: طبق مجوز ها و قوانین مشخص شده برای دانشگاه ها و اختیارات گسترده ای که به دانشگاه ها داده شده است بسیاری از درخواست های شما در چارچوب هیات امنای دانشگاه قابل حل است  .

دکتر پزشکیان در پایان ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، اظهار داشت : شما باید به فکر خودتان باشید ،علم بیاموزید و ایمان داشته باسید که بااین دو می توانید کوه را جابجا کنید و این باور را در جامعه تزریق کنید.

لازم به ذکر است در این نشست علی توکلی دبیر کل انجمن های علمی دانشگاه فردوسی مشهد ضمن عرض خیرمقدم به دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت :جمع پیش روی شما عصاره فعالان انجمن های علمی دانشگاه فردوسی مشهد هستند .

توکلی ضمن ارائه ی توضیحاتی در رابطه با انجمن های علمی و نحوه ی عضو گیری و انتساب دبیران انجمن ها ابراز داشت : انجمن های علمی بزرگترین تشکل دانشجویی در هر دانشگاه شناخته می شوند و انجمن های علمی دانشگاه فردوسی مشهد بزرگترین تشکل به لحاظ تعداد و برترین تشکل به لحاظ کیفیت است .

وی ضمن اشاره به مقام آوری دانشجویان فعال انجمن های علمی در مسابقات کشوری نظیر مسابقات آمار ، مسابقات روبو کاپ قزوین ، َمسابقات شناور های کشور ، المپیادهای دانشجویی اعلام کرد : در رقابت های ملی انجمن های علمی کشور و جشنواره ملی حرکت دانشگاه فردوسی مشهد توانست مقام اول را کسب کند .

توکلی ضمن اشاره به تاسیس انجمن های علمی بین رشته ای نظیر: انجمن علمی بین رشته ای افغانستان و انجمن علمی مبادلات علمی دانشجویان ایران و پاکستان از برگزاری دومین جشنواره بین المللی فرهنگ و ملل دانشگاه فردوسی مشهد به همت انجمن های علمی خبر داد .

خبرنگار :مریم یعقوب پور

30603

30604

30602

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار