حضور رییس دانشگاه فردوسی مشهد در غرفه های دانشگاه در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری

ارسال شده در تاریخ :
حضور رییس دانشگاه فردوسی مشهد در غرفه های دانشگاه در نمایشگاه هفته  پژوهش و فناوری

دکتر کافی رییس دانشگاه فردوسی مشهد از غرفه های دانشگاه در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری در نمایشگاه بین المللی مشهد بازدید کرد و در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد اظهارکرد: مهم ترین نکته در روند اجرایی این نمایشگاه این است که این نمایشگاه درانحصار یک دانشگاه و یک مرکز پژوهشی نیست و تمام دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و بخش خصوصی مشارکت می کنند.

وی ضمن اشاره به مشارکت دانشگاه آزاد در برگزاری نمایشگاه بیان کرد : دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان دانشگاه مادر در استان در راستای توانمند سازی تمام دانشگاه ها تلاش می کند و در نظر دارد در سال های آینده یک یا دو دانشگاه به صورت مشارکتی روند اجرایی نمایشگاه را برعهده بگیرند.

دکتر کافی با اشاره به افزایش رو به رشد روحیه ی تعاون و همکاری عنوان کرد: بامقایسه نمایشگاه با سال های گذشته متوجه نقش برجسته بازار ایده و فناوری می شویم که باعث شده فاصله ی تولید کننده و مشتری کمتر شود.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد در راستای عملکرد انجمن های علمی اعلام کرد :تفاوت نمایشگاه امسال با سال های گذشته در این است که دستاوردهای ارائه شده در نمایشگاه امسال نسبت به قبل کیفی تر و تکمیل ترشده و بسیاری از آن ها آماده ی تولید انبوه است.

وی افزود :هدف مراکز پژوهشی و شرکت های رشد و دانش بنیان کاهش فاصله ی مصرف کننده و تولید کننده و رساندن مشتری واقعی پژوهش و فناوری به دستاورد ها است .

دکتر کافی بابیان اینکه باید از فعالان در عرصه های پژوهشی تقدیر لازم به عمل آید گفت :هردانشگاه و موسسه فعالیت های پژوهشی خود را دارد و تجمیع این فعالیت ها در این نمایشگاه موجب حذف اصول مشترک و تکراری و نسخه برداری ازایده ها و ابتکارات جدید می شود.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن تاکید بر کار گروهی خاطر نشان کرد : انتظاردارم هر کدام از اعضای انجمن های علمی باهدف تشکیل مجتمع و شرکت های رشد و دانش بنیان فعالیت کنند و همه ی هماهنگی ها و دوستی ها را در قالب یک کار جامع و هدفمند ارائه دهند.

خبرنگار : عسکری

pj2004

pj2005

pj2000

pj2001

pj2002

pj2007

pj2003

pj2006

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار