معرفی موزه زمین شناسی دانشگاه فردوسی مشهد در گفتگو با مدیرگروه آموزشی زمین شناسی دانشگاه

ارسال شده در تاریخ :
معرفی موزه زمین شناسی دانشگاه فردوسی مشهد در گفتگو با مدیرگروه آموزشی زمین شناسی دانشگاه

موزه زمین شناسی دانشگاه فردوسی مشهد واقع در دانشکده علوم دانشگاه جهت بازدید کلیه دانشجویان، محققان و علاقمندان به موضوعات زمین شناسی، سنگ شناسی و کانی تاسیس و آماده بازدید علاقمندان می باشد.

دکتر همام مدیر گروه آموزشی زمین شناسی دانشگاه فردوسی مشهد درباره تاسیس این موزه اظهار داشت: در ابتدا این موزه با نمونه‌هاي مختلف ســنگ‌ها، كـاني‌ها و فسيل‌های خريداري شده از خارج كشور آغاز به كار نمود. بعدها با گسترش پذيرش دانشجو و بازديدهاي علمي از سراسر ايران، نمونه‌هاي موزه غني‌تر گشت. در سال 1392 با اختصاص فضاي مناسبي در محل دانشكده علوم و با همكاري كليه اساتيد گروه زمین شناسی مبني بر اختصاص بخشي از پژوهه خود جهت تجهيز موزه جديد آغاز و در پاييز سال 1395 خاتمه يافت.

مدیرگروه زمین شناسی دانشگاه فردوسی مشهد درباره شناسایی کانیها و سنگ های این موزه افزود كار كارشناسي شناسايي كليه نمونه هاي كانيايي، سنگي و فسيلي در يك بازه زماني شش ماهه توسط مهندس يازرلو کارشناس گروه زمین شناسی صورت گرفته است.

دکتر همام افزود : موزه گروه زمين شـــناســـي داراي مجموعه كاملي از سنگ‌ها و كاني‌هاي منحصر به فرد از سراسر جهان و ايران مي‌باشد. علاوه بر مجموعه كاني‌ها و سنگ‌ها، موزه داراي مجموعه كاملي از فسيل‌ها و آثار فسيلي مربوط به دوران‌ مختلف زمين‌شناسي است. قرارگيري اين مجموعه در كنار تجهيزات آزمايشگاهي قديمي توجه هر بيننده‌اي را به خود جلب مي‌نمايد.

وی در پایان اعظهار داشت : گروه‌هاي مختلف كاني‌ها شامل عناصر، ســولفيدها، ســولفات‌ها، كربنات‌ها، نمك‌ها و سيليكات‌ها و مجموعه سنگ‌هاي آذرين، دگرگون و رسوبي هر يك با تنوع مختلف در كنار فسيل‌هاي موجود مهره‌داران و بي‌مهرگان از بخش‌هاي جالب موزه گروه زمين شـــناســـي مي‌باشند.

homam

z.2

z.4

z.1

z.3

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

    
  نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

  نظرات (0 نظر)

  آخرین اخبار