کارگاه آموزشی عملی تنش زدایی جهت کنترل استرس روزمره در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

ارسال شده در تاریخ :
کارگاه آموزشی عملی تنش زدایی جهت کنترل استرس روزمره در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

سمینار آموزش عملی تنش زدایی جهت کنترل استرس روزمره (ریلکسیشن) به همت انجمن علمی روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهدو به مناسبت هفته پژوهش و فناوری با سخنراني پروفسور محمد رضا صادقی استاد دانشگاه‌های لاوال و مونکتون کانادا در سالن شورای دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه فردوسي مشهد، پرفسور صادقي در اين سمينار علمي - تخصصي، با اشاره به اينكه انگیزه برای برگزاری این برنامه، اضطراب امتحان در دانشجویان است، تاکید داشت: ما میتوانیم از نیروهایی که در بدنمان وجود دارد استفاده کنیم و با انقباض‌ها و انبساط‌ها تاثیر آن‌ها را بشناسیم.

وی گفت: در روانشناسی وقتی از استرس صحبت می‌شود منظور استرس بد است، افکار منفی باعث اضطراب، هیجانات و احساس‌های منفی در فرد می‌شوند در حالی که با آرامش و فکرهای مثبت می‌توان استرس را کنترل کرد.

پروفسور صادقی افزود : اضطراب بالا و داشتن آرامش رابطه معکوس دارند به‌طوری که هرچه اضطراب بالاتر رود، آرامش پایین‌تر می‌آید و زمانی که آرامش بالایی داریم، روی خودمان کنترل داریم و اضطراب به‌مراتب پایین‌تر می‌آید.

وی ادامه داد: برای این که زندگی خوبی داشته باشیم، باید بتوانیم استرس‌های روزمره را کنترل کنیم و تکنیک "تنش‌زدایی تدریجی ماهیچه‌ای" یکی از راهکارها در این زمینه است.

این استاد دانشگاه با آموزش این تکنیک به شرکت کنندگان در همایش گفت: تکنیک تنش‌زدایی تدریجی و ماهیچه‌ای یکی از روش‌های طبیعی تنش‌زدایی است و با اجرای این تکنیک یک نوبت در روز می‌توان استرس‌ها را به کنترل در آورد.

لازم به ذكر است این کارگاه توسط دفتر آموزش های آزاد دانشکده و در راستای ویژه برنامه های ستاد بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری برگزار شد.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار