دکتر کافی : دوران دانشجویی، دوران آموزش سبک زندگی سالم و ساده است

ارسال شده در تاریخ :
دکتر کافی : دوران دانشجویی، دوران آموزش سبک زندگی سالم و ساده است

همزمان با فرا رسیدن 16 آذر و روز دانشجو نشست تبادل نظر هیات نظارت دانشگاه با فعالان تشکل های اسلامی دانشجویان شامل انجمن اسلامی دانشجویان، جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان نواندیش، بسیج دانشجویی و سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی دانشگاه فردوسی مشهد، در تاریخ  16 آذر ماه 1395 در مرکز رفاهی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در این نشست که به مناسبت تکریم روز دانشجو و گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان استکبار و استبداد ستیز، مهدی شریعت رضوی، مصطفی بزرگ نیا و احمد قندچی برگزار شد، دکتر کافی رییس دانشگاه فردوسی مشهد، حجت الاسلام صالحی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد، دکتریوسفی معاون فرهنگی و اجتماعی، دکتر داوری معاون دانشجویی، دکتر اصغرپور مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه و جمعی از مسئولین دانشگاه نیز حضور داشتند.

دکتر یوسفی معاون فرهنگی واجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد  ضمن خیر مقدم به فعالان تشکل های اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد و گرامیداشت روز 16 آذر گفت: حماسه 16آذر بیانگر آزادگی و مسئولیت پذیری یک دانشجوی بالغ است و احساس تعهد نسبت به سرنوشت جامعه را در یک دانشجو ملزم می کند. وی افزود: روز مقدس 16 آذر بیان کننده انزجار از ظلم و ستم است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه خاطر نشان کرد: این حرکت انقلابی که در آن زمان رخ داد بیانگر روحیه دانشجویان مبارز آن دوره از تاریخ بوده است و ما به خاطر اعتلای آرمان های شهدای این روز وسرلوحه قرار دادن کار وبینش آنان دور هم جمع شده ایم. دکتر یوسفی بر این امر تاکید کرد که دانشگاه فردوسی مشهد سعی بر آن داشته تا با برگزاری جلسات مناظره، مباحثه و سخنرانی ها بتواند وظیفه خود را نسبت به این روز ایفا کند.

در ادامه حجت الاسلام صالحی رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد، روز مبارزه با ستم خواهی و روز دانشجوی مبارز را گرامی داشت و گفت: تمام مدیرانی که امروزه خدمت می کنند، مبارزان انقلابی دیروز هستند و با فعالیت در تشکل های دانشجویی به خوبی توانسته اند در جامعه خود ایفای نقش بکنند. وی افزود: تاریخ درخشان دیروز با پویایی تشکل های دانشجویی و فعالیت آنان ادامه دارد.

حجت الاسلام صالحی بر این امراشاره داشت که سرمایه و عامل حرکت راه انقلابیون دیروز و دانشجویان امروز تقوا و روحیه استکبارستیزی است.

دکتر داوری معاون دانشجویی دانشگاه، با ابراز خوشحالی از حضور در جمع دانشجویان فعال تشکل های اسلامی گفت: از دانشجویان انتظار داریم مسئولان دانشگاه را در انجام فعالیت های جاری دانشگاه یاری نموده و در این راه نظرها، پیشنهاد ها و انتقادهای سازنده خود را ارائه نمایند.

دکتر اصغرپور مدیر فرهنگی وفعالیت های داوطلبانه،  ضمن گرامیداشت روز دانشجو در ابتدای سخنرانی خود به ارزش مقام دانشجو در مسیر پیشرفت کشور اشاره کرد. وی گفت: مسئولیت پذیری و آینده نگری از شاخصه مبارزان دیروز بوده است که باید در قشر جوان و فرهیخته و متفکر امروزی نیز نهادینه شود.

در ادامه نشست، دانشجویان فعال تشکل های اسلامی به بیان نظرات و دغدغه های خود در انجام فعالیت های خود در دانشگاه پرداختند.

ناصری دبیر جامعه اسلامی دانشجویان در سخنان خود با گرامیداشت روز دانشجو، به مشکلاتی برای درخواست سالن و آمفی تئاتر از دانشکده ها، تاکید بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه، لزوم تجهیز دفاتر تشکل ها در دانشکده ها خواستار بازسازی و بهسازی آمفی تئاتر پردیس معاونت فرهنگی شد.

قدیری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان نواندیش در سخنان خود با اشاره به روحیه استکبار ستیزی و استبداد ستیزی دانشجویان شهید 16 آذر گفت: مشکلاتی در زمان برگزاری برنامه ها بروز می کند که فرایند طولانی صدور مجوز و مشکل در واگذاری سالن های آمفی تئاتر دانشکده ها از این جمله می باشد.

اسماعیلی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد نیز در سخان خود خواستار اصلاح روند صدور مجوز فعالیت ها شد

خانم فتاحی نماینده سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی هم به مشکل واگذاری سالن های دانشکده ها و مشکل نصب بنرها و تبلیغات در سطح پردیس اشاره کرد .

پرویزی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان در سخنان خود با تبریک روز دانشجو و گرامی داشت 16 آذر گفت: بر خورد مسئولین دانشگاه با دانشجویان بسیار کریمانه است و شعار دانشجو محوری دانشگاه فردوسی مشهد به وضوح دیده می شود، اما در رده های پایین تر و در سطح دانشکده ها بعضا برخورد خوبی با دانشجویان به خصوص فعالین تشکل ها انجام نمی شود. ایشان در پایان از زحمات آقای جامی، انتظامات مجتمع تشکل های اسلامی در مسجد حضرت زهرا(س) تشکر و قدردانی کرد.

سپس دکتر کافی رییس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن گرامیداشت روز دانشجو و یاد شهیدان این روز، گفت: تلاش بر این است تا روحیه شهادت طلبی که منشا حرکت انقلابی دانشجویان سال 1332بوده است، حفظ شود. ایشان در ادامه از حضور کلیه فعالین تشکل های اسلامی در جلسه تقدیر کرد و گفت: سعی همه مسئولین دانشگاه این است که در دانشگاه فضایی آرام و امن را برای فعالیت های شما فراهم نمایند. شعار مسئولان، دانشگاه پاسخگو است و ما برای نقد ها و نظرات شما دانشجویان ارزش قائلیم.

دکتر کافی گفت: در تاریخ معاصر ایران اسلامی از حماسه هایی مانند 16 آذر سال۱۳۳۲ و دفاع مقدس ایران می توانیم این درس را بگیریم که در هر محدوده زمانی دانشجویان نقش به سزایی در تاثیر پذیری شرایط جامعه داشته اند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت : من به عنوان خدمتگزار این روزهای دانشگاه فردوسی مشهد سعی بر این دارم تا بیشتر وقت خود را با جوانان دانشجو سپری کنم. دوران دانشجویی، دوران آموزش سبک زندگی سالم و ساده است و قدر این لحظات را بدانید. دکتر کافی بر این امر تاکید کرد که گرچه سال هاست از تحصیل دوران دانشجویی ام می گذرد ولی گاهی برای پویایی و زندگی ساده آن روز هایم دلتنگ می شوم.

دکتر کافی در این نشست افزود: می دانم با وجود کمبود ها و محدودیت هایی که در حوزه تشکل های اسلامی وجود دارد، شما فعالان دانشجو که از سر دلسوزی و بدون هیچ چشم داشتی فعالیت می کنید توانسته اید در ارتقای جایگاه علم و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد نقش به سزایی داشته باشید.

وی در ادامه در پاسخ به سوالات و نظرات دانشجویان گفت: به معاونین دانشگاه دستور داده شده که با دانشجویان همکاری شود و در خصوص بحث واگذاری سالن های آمفی تئاتر، در جلسه ای با روسای دانشکده ها صحبت خواهد شد.

ایشان در ادامه به لزوم حفظ شان و حرمت دانشگاه اشاره کرد و گفت: از دانشجویان فعال انتظار دارم با توجه به حضور در جامعه دانشگاهی و در دفاتر منسوب به تشکل ها، شان دانشگاه و قوانین جامعه را رعایت نمایند تا مشکلی در روند انجام فعالیت ها برای ایشان بوجود نیاید.

در ادامه مراسم، پاسخ های لازم از سوی مسئولین حاضر به سوالات دانشجویان فعال تشکل ها داده شد و مراسم با صرف شام به پایان رسید.

خبرنگار: مینا تیموری راد

30670

30661

30662

30663

30664

30669

30668

30667

30666

30665

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار