دانشگاه فردوسی مشهد غرفه برتر هفدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری

ارسال شده در تاریخ :
دانشگاه فردوسی مشهد غرفه برتر هفدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری

دانشگاه فردوسی مشهد با حضور فعال و موثر خود در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری که از روز یکشنبه 14 آذر الی روز چهارشنبه 17 آذر ماه 95 در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شده بود عنوان غرفه برتر این نمایشگاه را کسب کرد.

مراسم اختتامیه هفدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری با حضور استاندار خراسان رضوی ، روسای دانشگاه ها و مدیران دستگاه های اجرایی چهارشنبه شب 17 آذر ماه 95 در محل سالن همایشهای نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد.

دکتر شیخ الاسلامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دبیر ستاد برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان در سخنان خود  از کلیه مسئولان و افرادی که در برگزاری این نمایشگاه کمک کردند تشکر و قدردانی نمود و با ارئه آماری از رضایتمندی بازدید کنندگان این نمایشگاه ، اظهار امیدواری کرد با طرح این مسئله در شبکه جامع دانشگاههای خراسان رضوی نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری با یک برنامه ریزی منظم، برگزار  ‌شود تا برپایی این نمایشگاه  فقط برای یک مقطع سه روزه و صرفا تحت عنوان هفته پژوهش برگزار نشود  بلکه کارهای وسیع تری  در کنار برگزاری نمایشگاه انجام شود.

سپس دکتر بهرامی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد در سخنان خود وضعیت موسسات علمی زیر مجموعه وزارت علوم تحقیقات و فناوری در منطقه 9 کشور از نظر شاخص های انسانی و پژوهشی را بررسی نمود و با ارائه آمار دانشجویان دانشگاههای منطقه 9 کشور بر اساس مقطع تحصیلی در مقایسه با کل کشور، وضعیت نشریات علمی- پژوهشی دانشگاه های منطقه 9 همچنین تولیدات علمی دانشگاه‌های منطقه 9 کشور در پایگاه استنادی آی اس آی (ISI) را  با ارائه آماری برای حاضران بازگو نمود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد اظهار نمود: بر اساس آمارهای وزارت علوم، منطقه 9 کشور که شامل دانشگاه‌های سمنان، خراسان شمالی، رضوی و جنوبی است در سال‌های 2005 تا 2009 حدود 3 هزار مقاله منتشرشده دارد و این میزان مقالات و پژوهش‌های علمی در 5 ساله دوم بعد به 9 هزار و 200 اثر رسیده است وبا اشاره به کسب رتبه 22 دانشگاه‌های کشور در نظام ISI و صعود 8 پله‌ای دانشگاه‌های ایران ازنظر نوع آوری در این نظام پیشنهادات خود را به شرح زیر اعلام نمود:

 

تقویت ساختارهای شبکه ای علمی استان ، تقویت کارگروه استانی آموزش، پژوهش، فناوری و نو آوری ، آمایش استانی علم و فناوری استان، تدوین ماموریت های استانی برای موسسات آموزش عالی استان، اصلاح دستورالعمل های بند 56 الحاقیه قانون بودجه .

 دکتر علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی در خصوص نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری مطالب خود را ارائه نمود و اظهار داشت: یکی از اهداف مهمی که باید در نمایشگاه های پژوهش دنبال کنیم، مردمی کردن علم، پژوهش و فناوری است.

دکتر علم الهدایی افزود: اقتصاد مقاومتی دارای دو بال اقتصاد یادگیری و اقتصاد دانشی است و اگر بخواهیم سیاست های اقتصاد مقاومتی را عملی کنیم، باید عرصه های مختلف ظرفیت‌های انسانی و منابع طبیعی کشور را به خدمت بگیریم که اقتصاد مقاومتی از جمله نکات مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است .

مهندس علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در مراسم اختتامیه نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری اظهار نمود: باید به جوانان کشور افتخار کرد و آن ها را مهمترین و بزرگترین سرمایه برای کشور دانست و افزود :اقتدار ملی حاصل اقتدار علمی است که جوانان کشور با اقدامات پژوهشی و علمی توانسته اند کسب کنند که دانشجویان و دانش آموزان با انجام پژوهش های مسئله محور نشان دادند که در عملیات اقتصاد مقاومتی می توانند پر توان و با اراده حضور یابند.

مهندس رشیدیان اظهار داشت: جلسه ای توسط سازمان اوقاف در روز چهارشنبه برگزار شد که در این جلسه به مسئله وقف علم و فناوری پرداخت که این حرکت بسیار پسندیده و مثبت بود.

در ادامه برگزاری مراسم اختتامیه نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری که در سالن همایش های نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد  با دعوت از پژوهشگران برتر و مسئولان غرفه های برتر با اهداء لوح از آنان  تقدیر شد که دکتر بهرامی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد لوح تقدیر غرفه برتر دانشگاه را از دست مهندس رشیدیان استاندار خراسان رضوی دریافت نمود.

pj5006

pj5002

pj5004

pj5500

pj5010

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار