آغاز به کار خط تولید محصولات مرکز تحقیق و توسعه لبنیات دانشکده کشاورزی

ارسال شده در تاریخ :
آغاز به کار خط تولید محصولات مرکز تحقیق و توسعه لبنیات دانشکده کشاورزی

مرکز تحقیق وتوسعه لبنیات دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد که با اهداف پژوهش وآ موزش کاربردی راه اندازی شده برای تسهیل در تحقق این اهداف، خط تولید محصولات لبنی شامل:

۱- شیر پاستوریزه ۲- انواع ماست تازه و چکیده ۳-دوغ بدون اسانس ودوغ طعم دار ۴- پنیرهای آب نمکی لاکتیکی ۵- کشک مایع را شروع و در اختیار دانشگاهیان قرار می‌دهد‌.

مهندس بینا عضو هیئت مدیره انجمن همگن صنایع غذایی استان خراسان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، مزیت های محصولا ت مرکز که با نام سلامت عرضه می شود را به شرح زیر بیان نمود:

۱- استفاده از شیر تولید ی واحد گاو داری دانشکده کشاورزی با کیفیت عالی وبرتر در سطح استان و حتی کشور به دلیل رعایت اصول علمی و بهداشتی و اخلاقی.

۲- نظارت دقیق بر تولید به دلیل بهره‌مند ی از راهنمایی های ارزنده اساتید گروه علوم وصنایع غذایی و حضورکارشناسان با تجربه طولانی در صنعت و امکان بکارگیری تجهیزات دقیق آزمایشگاههای گروه صنایع غذایی

۳- تازگی وطروات محصولات، که به دلیل کوتاه بودن فاصله تولید تا مصرف است که به حفظ ارزش غذایی و کیفیت محصول کمک می‌کند. این زمان در برخی محصولات بازار تا ۱۰ روز می رسد در حالی که در این مرکز حداکثر ۲ روز است.

علاقمندان مي توانند جهت خريد شير و ساير محصولات در ساعات اداری به يكي از اماكن زير مراجعه نمايند:

فروشگاه شركت تعاوني كاركنان

فروشگاه نفس واقع در جنب دانشكده علوم رياضي

فروشگاه مجتمع صنايع غذايي جنب دانشكده كشاورزي

خبرنگار : شهابی

30701

30703

30702

.

 

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار