میزگردزعفران ایران در عرصه های جهانی در دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
میزگردزعفران ایران در عرصه های جهانی در دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد

با توجه به برگزاری ششمین سمپوزیوم بین المللی زعفران در سال 2018 در ایران در راستای بررسی جایگاه زعفران ایران در عرصه­های بین المللی، میزگردزعفران ایران در عرصه های جهانی" در تاریخ 21 آذر ماه 1395 در تالار ابونصر هروی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

پس از معرفی اعضای میزگرد از سوی دکتر محمد خواجه حسینی، مدیر گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر علیرضا کوچکی، عضو هیئت علمی گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشکده کشاورزی ضمن خیر مقدم به فعالان عرصه تولید و فراوری زعفران اظهار داشت : زعفران قطعا، یک محصول ایرانی است و ایران با داشتن 94 درصد تولید جهانی مقام نخست را در دنیا دارا است. وی اظهار داشت که گرچه سالانه 40 هزار هکتار به مزارع زیر کشت زعفران ایران افزوده می شود ولی عملکرد در حال کاهش است. ایشان افزایش سطح زیرکشت، تغییرات اقلیمی، تقلب در زعفران و شناسنامه دار نبودن آن را از جمله معضلات کشت زعفران در ایران بیان کردند و خاطر نشان کردند که زعفران باید به عنوان یک میراث طبیعی ثبت شود.

در ادامه دکتر حسین زاده گنابادی استاد دانشگاه ایتالیا به مسئله برندسازی زعفران اشاره کرد و عنوان نمود برندسازی می تواند به معرفی زعفران ایرانی در دنیا و حفظ هویت آن کمک شایانی نماید.

سپس دکتر لیلی ابولحسنی عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد دلیل اصلی ضعف بازاریابی زعفران در سطح بین المللی را محدودیت های سیاسی و نوسان قوانین گمرکی دانست و اشاره کرد سرمایه گذاران داخلی به دلیل عدم وجود امنیت در بخش صادرات از سرمایه گذاری در این بخش امتناع می کنند.

در ادامه دکتر آرش کوچکی عضو هیئت علمی گروه صنایع غذایی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد با ارائه گزارشی از میزان تقلب در تولید و فرآوری زعفران ایران اظهار داشت: متاسفانه زعفران به دلیل قیمت بالایی که دارد در بحث تقلب در مقام نخست قرار دارد و راهکارهایی عملی جهت جلوگیری و شناخت تقلب در زعفران را ارائه نمود.

دکتر الناز میلانی پژوهشگر جهاد دانشگاهی مشهد نیز اظهار داشت رفع آلودگی های میکروبی زعفران کمک شایانی در بحث کنترل کیفی این محصول داشته و منجر به افزایش هرچه بیشتر در نقدینگی این گیاه می شود.

در ادامه دکتر سید احمد ثاقبی متخصص داخلی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن اشاره به کاربردهای فراوان زعفران در درمان بسیاری از بیماری ها بیان کرد اگر بحث درمانی زعفران مورد توجه قرار گیرد، اهمیت به این گیاه سود اقتصادی بیشتری نیز برای کشور خواهد داشت و درپایان دکتر جلیل توکل افشاری ایمنولوژیست و رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، به بررسی تاثیر بسیار مهم زعفران در درمان انواع سرطان ها پرداخت و به معرفی چند داروی ساخت داخل اشاره کرد.

در پایان علاوه بر پرسش و پاسخ، تولید کنندگان، دانشجویان و صاحب نظران فعال در حوزه های مختلف زعفران به بیان نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با زعفران پرداختند.

30714

30713

30715

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار