مراسم نکوداشت دکتر بهمن هنری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

ارسال شده در تاریخ :
مراسم نکوداشت دکتر بهمن هنری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

مراسم بزرگداشت دکتر بهمن هنری، استاد برجسته رشته ریاضی دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد، روز چهارشنبه، 24 آذر 95 در سالن دکتر بزرگ نیا دانشکده علوم ریاضی برگزار شد.

دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم با بیان اینکه مشغله های زیادی برای عدم حضور در این جلسه داشته است، گفت: با تمام مشغله ها، بر خود واجب دانستم که در این مراسم شرکت کنم چرا که تمام فعالیت های امروز دانشگاه به پشتوانه فعالیت بزرگانی چون دکتر هنری بوده است.

وی با اشاره به پیشکسوتانی که در این دانشکده تدریس داشته اند، اظهار کرد: استادانی چون پروفسور فاطمی، دکتر بزرگ نیا و دکتر رجب زاده مایه مباهات دانشکده و دانشگاه هستند و حضور دکتر هنری در بین این مفاخر بسیار برازنده است.

دکتر کافی، نظم و دقت را دو ویژگی اصلی دکتر هنری دانست و یادآور شد: هنر اصلی ایشان نظمی است که برای جایگاه معلمی قائل هستند و شخصیت علمی و آموزشی ایشان نیز زبانزد می باشد.

وی به فرصت های بهتری که در اختیار دکتر هنری قرار داشته است، اشاره کرد و گفت: پافشاری بر ارزش های علمی و شیوه مدیریتی خاص خودشان از دیگر ویژگی های این استاد برجسته رشته ریاضی است.

در ادامه دکتر سجادی، مدیر پژوهشی دانشگاه با تبریک هفته پژوهش گفت: هفته پژوهش فرصتی برای ارزیابی است و در این هفته سعی می شود به عملکرد یک ساله اعضای هیأت علمی نگاه شود.

وی با بیان اینکه برگزاری چنین همایش هایی نشان دهنده حس سپاسگزاری دانشجویان به استادان است، اظهار کرد: مراسم بزرگداشت برای استادانی چون دکتر هنری که عمر خود را تقدیم علم کرده اند، باعث شناخت بیشتر این گوهرهای ارزشمند در دانشگاه خواهد شد.

دکتر سهیلی، رئیس دانشکده علوم ریاضی نیز با اشاره ه یک عمر فعالیت دکتر هنری در دانشکده، خاطرنشان کرد: بیشتر انسان های موفق کامیابی خود را مدیون معلمان خود هستند و همواره معلمان نقش بسزایی در سرنوشت دانشجویان ایفا می کنند.

در ادامه دکتر هنری، به بیان خاطراتی از دوران شاگردی خود در محضر پروفسور فاطمی پرداخت و از تمام دوستانی که در این مراسم لطف داشته اند و در برگزاری این مراسم تلاش کرده اند، تشکر و قدردانی کرد.

گفتني است در اين مراسم لوحي از طرف دكتر سلمان ساكت، رييس مركز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه به دكتر هنري اهدا شد. در بخشي از متن لوح آمده است:

بی تردید خدمات آموزشی، پژوهشی و مدیریتی جناب عالی که به زیورهای گوناگونی چون فرزانگی، فرهنگ دوستی، کوشندگی، فروتنی، صمیمیت و اخلاق مداری آراسته بوده است، نام نیک شما را در دفتر پربرگ و زرّین دانشگاه برای همیشه ماندگار خواهد کرد.

همچنین در این مراسم دکتر رجبی مشهدی، رئیس دانشکده مهندسی، دکتر هادی زاده، استاد دانشکده علوم و آقایان دکتر کیوانفر، دکتر عرفانیان، دکتر میرزاوزیری و خانم دکتر فشندی و خانم دکتر هلن قانع، از اعضای هیأت علمی دانشکده علوم ریاضی به بیان خاطراتی از دکتر هنری پرداختند و از زحمات این استاد برجسته قدردانی کردند.

30720

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار