نشست مسئولان نشریات دانشجویی دانشگاه با رييس گروه مطالعات و برنامه ريزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :
نشست مسئولان نشریات دانشجویی دانشگاه با رييس گروه مطالعات و برنامه ريزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد

نشست همفكري مسئولان نشریات دانشجویی دانشگاه با دكتر علیرضا آزاد رييس گروه مطالعات و برنامه ريزي فرهنگي و اجتماعي، در تالار گفتگوی معاونت فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد ، دکتر آزاد رييس گروه مطالعات و برنامه ريزي فرهنگي و اجتماعي هدف از جلسه را تعامل هر چه بیشتر اصحاب نشریات و مدیران بیان کرد و در ادامه ساختار جدید معاونت فرهنگی اجتماعی و دانشجویی را تشریح کرد. سپس مسعود فتاح زاده کارشناس گروه به ارائه گزارشی از تحلیل محتوای صورت گرفته در خصوص نشریات پرداخت و سپس پیشنهادهایی در این خصوص ارائه نمود. در ادامه نوبت به بیان دغدغه ها و مشکلات در حوزه نشریات رسید که حاضران خواسته های خود را مطرح کردند.

در ادامه جلسه، دکتر آزاد از دغدغه دانشجویان فعال در حوزه نشریات ابراز خرسندی کرد و آن را نتیجه عمق تفکر این افراد دانست و آرمان گرایی در فعالیت های نشریاتی را بسیار مهم دانست و گفت: این آرمان ها محدود به وظایف شورای صنفی هم چون مباحث تغذیه، حمل و نقل، خوابگاه و... نم یشود و موارد بسیار مهم تری چون عدالت و آزادی خواهی را در پی دارد و انتظار خود از نشریات را این طور بیان کرد که هدف ما زنده نگه داشتن این آرمان هاست و توجه به مشکلات فرهنگی می بایست در کنار هر مسئله دیگر در دستور کار قرار گیرد؛ چرا که اول و آخر هر مشکلی در جامعه فرهنگ است.

وی در پایان گفت: فضای نشریات همانند فضای چاپ کتاب شده است. گرچه کمتر از گذشته انتشار می یابد اما آن هایی که از کیفیت بهتری برخوردارند در صحنه مانده اند و روز به روز این امید وجود دارد که نشریات با کیفیت در صحنه رقابت می مانند.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار