ديدار رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با رئيس دانشگاه همدردکشور هند

ارسال شده در تاریخ :
ديدار رئیس  دانشگاه فردوسی مشهد با رئيس دانشگاه همدردکشور هند

دکتر محمد کافی رئيس دانشگاه فردوسی مشهد و هيأت همراه در روز سه‌شنبه 28 دي ماه 95  از دانشگاه همدرد در شهر دهلی نو  کشور هند بازديد کردند.

در اين ديدار که از سوی آقای دکتر خليلي رايزن علمی ج. ا. ايران در شبه قاره هند ترتيب داده شده بود، دکتر حسنين رئيس دانشگاه همدرد ضمن اظهار علاقه به برقراری روابط علمی ميان دو دانشگاه بزرگ همدرد و فردوسی مشهد، بر لزوم همکاری دو دانشگاه برای تبادل تجربيات و دستاوردهای علمی تأکيد نمودند.

در اين ديدار دکتر کافی ضمن تشکر از رئيس دانشگاه همدرد، بر جايگاه دانشگاه فردوسی مشهد در سطح جهان و ايران و ايفای نقش محوری در شرق کشور برای گسترش ديپلماسی علمی، پذيرش بيش از 1400 دانشجوي بين المللی را نمونه‎ای از اقدامات اين دانشگاه در تقويت ديپلماسی عنوان نمود.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بر گسترش ديپلماسی علمی از طريق ايجاد روابط علمی و همکاري‌های بين المللی در سطح استادان دو دانشگاه‌ در حوزه‌های مشترک و مورد علاقه طرفين، به ويژه نانوتکنولوژی، بیو تکنولوژي، ژنتيک و گياهان دارويي، تأکيد کرد و از رئیس  دانشگاه همدرد برای سفر به ايران و بازديد از دانشگاه فردوسی مشهد در ارديبهشت سال 1396 دعوت رسمی به عمل آورد.

خاطر نشان می‌شود دانشگاه همدرد در کشور هند از باقيات الصالحات پزشک طب سنتی مرحوم حکيم عبد الحميد است که 30 سال قبل مطبّ خود را به داروخانه تبديل کرد و «داروسازی همدرد» را بر مبنای استفاده از طب سنتی و گياهان دارويي پايه گذاری کرد. پس از آن دانشکده دارو سازی همدرد راه اندازی شد و پس از استقبال از تأسيس اين دانشکده، ساير رشته‌های مرتبط با آن مانند ژنتيک و بیوتکنولوژی و کمی بعد از آن رشته‌های ديگری مانند مطالعات اسلامی و علوم اجتماعی نيز در اين دانشگاه داير شد.

دانشگاه همدرد هند در شمار دانشگا‌های سطح یک هندوستان و مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوری ايران می‌باشد. اين دانشگاه فعلا 7000 دانشجو دارد که 400 تن از آنان دانشجويان خارجی و 30 تن نيز دانشجوی ايرانی می‌باشند.

در اين ديدار دکتر رضي رئيس دانشگاه گيلان، دکتر هاشمی معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر خليلي رايزن علمی ح. ا. ايران در شبه قاره نيز حضور داشتند. خاطر نشان می‌شود هيأت اعزامی از ايران به دعوت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جهت شرکت در نشست «مشترکات ايران و شبه قاره: خرده فرهنگ‌ها در عصر جهانی شدن» به کشور هند سفر کرده است.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

      
    نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.

    نظرات (0 نظر)

    آخرین اخبار